poniedziałek, 20 sierpnia 2018

Sokół Radomin - prawdziwy postrach dla typerów?

Mocne otwarcie sezonu zanotował kolejny spadkowicz z IV ligi, który staje na drodze bydgoskiego Zawiszy. W inauguracyjnym spotkaniu rozgromił Iskrę Ciechocin 9:0, w ostatnią niedzielę wygrał w Kowalewie 0:3


Zespół Sokoła praktycznie bez większych ubytków przetrwał letnie okienko transferowe. W tym klubie grają zawodnicy znający się od lat. Rok temu okazali się za silni na okręgówkę i awansowali do IV ligi grając przez cały sezon praktycznie osiemnastoma zawodnikami. Tam grali praktycznie bez większych wzmocnień i spadli ponownie do okręgówki. W kadrze Sokoła powtarza się kilka nazwisk, Jachowscy, Piotrowscy, Marcinkowscy  Szponikowscy, Muchewicz. Siłą tego zespołu na pewno jest świetne zgranie. Grają ze sobą od lat.

Prawdziwym asem w talii jest

Paweł Jachowski (rocznik 1992).


W okręgówce jego 27 goli walnie przyczyniło się do awansu Sokoła. W IV lidze  do siatki rywali trafiał 12 razy. Na poziomie V ligi to można śmiało powiedzieć: prawdziwy killer. Na inaugurację poczęstował Iskrę pięcioma golami i pokazał, że jest w gazie. w niedzielę trafiał dwukrotnie do siatki rywala.
Sokół ma też skutecznego młodzieżowca jest nim

Piotr Marcinkowski (rocznik 1998).

W IV lidze zanotował 8 trafień. W meczu z Iskrą zagrał 90 minut.
W dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu w rolę drugiego obowiązkowego młodzieżowca wcielił się

Konrad Muchewicz (rocznik 2002).
W kadrze Sokoła na mecz z Iskrą zabrakło tylko dwóch zawodników, którzy mieli istotny udział w wywalczeniu awansu rok temu:
Przemysław Jachowski (rocznik 1997) - trzeci najlepszy strzelec Sokoła w sezonie 2016/2017 - 8 goli
Rafał Stefański  (rocznik 1992) - - piąty największa ilość minut na boisku sezon 2016/2017 - 5 goli , 2095 minut.
Obaj znajdują się w kadrze Sokoła, ale zmagają się obecnie z kontuzjami. To oznacza, że praktycznie cały zespół z Radomina, który rok temu wywalczył awans do IV ligi praktycznie w komplecie przystąpił do tegorocznych zmagań. To pokazuje, że Zawisza musi się spodziewać dobrze zorganizowanego, zmotywowanego i pewnego siebie rywala.

Sławomir Rożek - trener ekipy z Radomina pytany przed sezonem o to na czym opiera się siła Sokoła odpowiedział między innymi tak:
W  Sokole grają w większości wychowankowie, którzy mocną identyfikują się z klubem, a zawodnicy z zewnątrz szybko się aklimatyzują i często zostają na długie lata. Poza boiskiem też jesteśmy drużyną.

czytaj też:
Sławomir Rożek - W sporcie nie ma nic za darmo

Na to wygląda, że typowanie wyników spotkań Sokoła w lidze typerów nie będzie łatwym zadaniem. Zespół, który potrafi wbić rywalom 9 goli naprawdę może przysporzyć typerom prawdziwego bólu głowy. W lidze typera Zawiszy każda różnica w ilości typowanych goli przekłada się od razu na punktację. Jaki rezultat może paść w spotkaniu Sokoła z bydgoskim Zawiszą. Z ciekawością czekam na Wasze typy. Możliwość typowania spotkań 3 kolejki typera pojawi się w systemie około środy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz