piątek, 10 sierpnia 2018

Już w sobotę poznamy lidera w typerze Zawiszy. W Promieniu groźny snajper.


Typuj wyniki spotkań i wygraj koszulkę meczową Zawiszy.
  
Już jutro rusza typer Zawiszy. Od początku widać, że typowanie nie będzie łatwe. Widać, że zdania co do losów poszczególnych spotkań są mocno podzielone. Procentowy podział typów użytkowników jest widoczny w oknie typowania każdego spotkania na samym dole.

W oknie  typowania każdego spotkania znajdują się procentowe prawdopodobieństwa wygranej gospodarzy, gości lub remisu, wyliczane przez system, ale te wartości w początkowej fazie sezonu nie mają wielkiej wartości. W przypadku spotkań Ekstraklasy i I ligi w 3 od dołu wierszu okna zamieszczone są także orientacyjne kursy bukmacherów na wygraną gospodarzy/gości/remis.

Relatywnie duży dostęp do wiedzy na temat zespołów mamy w przypadku meczów naszych zgód w I lidze i Ekstraklasie. W okręgówce, zwłaszcza naszej, kujawsko-pomorskiej, dostęp do wiedzy jest w tej fazie sezonu szczątkowy. Będzie się to jednak szybko zmieniać. Określania szans zespołów nie ułatwia fakt, że do końca sierpnia trwa letnie okienko transferowe i do tego czasu kadry zespołów mogą ulegać korektom. Początek typowania jest więc najtrudniejszy dla typerów, ale osoby które najlepiej wytypują wyniki mogą odskoczyć reszcie typerów w klasyfikacji generalnej.

Na pewno dobrym punktem wyjścia do rozważań jest tabela poprzedniego sezonu naszej okręgówki. Kadry zespołów w okręgówce nie ulegają zazwyczaj tak wielkiej przebudowie jak kadry I czy II-ligowców. Teoretycznie większych zmian można się spodziewać w kadrach beniaminków (Zawisza, Unia Gniewkowo, Cyklon Kończewice w okręgówce, w IV lidze Włocłavia, w I lidze Łódzki KS) i spadkowiczów z IV ligi (Naprzód Jabłonowo Pomorskie, Sokół Radomin) .

Sokół Radomin

niewiele swoją kadrę zmienił rok temu, po awansie do IV ligi dalej bazując na sprawdzonych w okręgówce chłopakach, więc całkiem możliwe, że po spadku dalej będą grali tym stabilnym zespołem. Jeżeli tak się stanie, to będą na pewno jednym z głównych faworytów do awansu, bo naprawdę nie tak wiele zabrakło im do utrzymania się w IV lidze.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie

 grał w poprzednim sezonie ultra młodym składem i rzeczywiście dostawał regularnie ostre lanie, chociaż w większości spotkań zazwyczaj potrafił przynajmniej raz trafić do siatki rywala. Naprzód zbyt młody i niedoświadczony był na IV ligę za słaby, ale naprawdę trudno w tej chwili powiedzieć jak wypadnie ten zespół na poziomie okręgówki. Pierwsze spotkanie Naprzodu odbędzie się na inaugurację w Więcborku z Gromem i jest objęte typowaniem w naszym typerze. Konia z rzędem temu, kto trafi.  :)

Zupełną zagadką będzie Sportis Łochowo. Nowy, społecznościowy projekt klubu piłkarskiego z ciekawością będzie śledzony na pewno nie tylko przez mieszkańców Łochowa, ale przez kibiców ciekawych efektów takiego podejścia do futbolu. Osobiście wierzę w siłę futbolu na żywo wynikającą z unikalnych relacji powstających pomiędzy kibicami oraz pomiędzy kibicami a swoim zespołem. Tego nie zastąpi Facebook czy Youtube. Jeżeli plany pomysłodawców zostaną jednak zrealizowane, to być może także kibice Zawiszy, a zwłaszcza nasi typerzy, zyskają możliwość podglądania transmisji zmagań naszych ligowych rywali z poszczególnymi zespołami okręgówki. To byłaby duża dawka wiedzy na temat sposobu gry i poziomu poszczególnych ekip.

W miarę możliwości będę się starał prezentować informacje na temat naszych ligowych rywali. Na razie mamy około 30 typerów, którzy zapisali się do typera Zawiszy. Niektórzy czekają do ostatniej chwili z oddaniem swoich typów. Pamiętajcie, że typy można do momentu startu meczu zmieniać, jeżeli pozyskacie jakieś klucze informacje na temat siły poszczególnych zespołów. Lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo  weekend różnie może być ;) Czas tak szybko leci, że typowanie może przepaść. Jeżeli naszego grono mocno się nie powiększy, to szanse na wygraną w pierwszej edycji typera będą naprawdę spore.

Być może poziom niewiadomej odnośnie pierwszych spotkań naszej okręgówki jest tak duży, że dobrą strategią może okazać się powstrzymanie od typowania. Wszak przy mocnym pudle można zainkasować w naszym typerze punkty ujemne.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, którzy zdecydowali się brać udział w naszej zabawie. W menu tego bloga umieściłem linka do typera Zawiszy, żeby ułatwić Wam docieranie w miejsce typowania oraz wyników typera.


Marek Magdziński  w kadrze Promienia Kowalewo Pomorskie


Małe uzupełnienie zapowiedzi meczu z poprzedniego tekstu. W kadrze Promienia na obecny sezon jak podaje serwis laczynaspilka.pl znajduje się Marek Magdziński.
Marek Magdziński, rocznik 1997
Ten wysoki napastnik poprzedni sezon spędził w Lechu Rypin gdzie 13-krotnie trafiał do siatki rywali (8 x jesień + 5 x wiosna). Z pewnością ten urodzony w 1997 roku zawodnik dysponuje sporymi jak na okręgówkę umiejętnościami i warto na niego zwrócić baczną uwagę. Marek to brat Jacka Magdzińskiego, byłego zawodnika Zawiszy.

Poniżej prezentuję zestawienie dotyczące zawodników Lecha Rypin z poprzedniego sezonu.

zawodnicy Lecha Rypin sezon 2017/18

Marek Magdziński z rankingiem 490 punktów, 1901 minutami (0.26 punktu na minutę) był jednym z mocniejszych punktów IV-ligowca. Taka jest nasza regionalna piłka, że wyróżniający się zawodnicy często nie są specjalnie doceniani. Magdziński prawdopodobnie będzie jednym z groźniejszych napastników w naszej okręgówce jesienią.
P.S. Jacek Magdziński , brat Marka ostatnio grał w dalekiej,egzotycznej Angoli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz