czwartek, 7 kwietnia 2022

Zawisza1946 podcast 004 - moim gościem Krzysztof Bess przed meczem z Pogonią II Szczecin.

 Już w najbliższą sobotę Zawisza podejmie na własnym stadionie rezerwy Pogoni Szczecin, zespołu, który walczy w tym sezonie o tytuł Mistrza Polski. Wielu zawodników III-ligowych rezerw miało już okazję gry w Ekstraklasie lub trenowało z pierwszym zespołem. To młody (średnia wieku to zaledeie około 22 lata) zespół, pełen utalentowanych graczy. 

Tak jak pisałem przed jesiennym meczem, gdy jechaliśmy po pierwsze ligowe zwycięstwo, zgranie formacji niekoniecznie jest atutem zespołu rezerw, w którym występuje rocznie nawet 50 zawodników.

Rezerwy często skupiają się na szlifowaniu  gry w systemie preferowanym przez pierwszy zespół. Teoretycznie dzięki temu każdy zawodnik jest  przygotowywany do wejścia w pierwszy zespół w razie potrzeby. W praktyce młodzi ludzie popełniją jednak błędy i właśnie tutaj Piotr Kołc będzie ponownie próbował znaleźć receptę na rywala. W piłce wygrywa ten kto popełni ich mniej. 

Zawisza jesienia wykorzystał atut zespołowej gry i sprawił nie lada niespodziankę wygrywając mecz w 6 kolejce. Czy podobnie będzie teraz? O to zapytałęm w ciągu tygodnia prezesa Zawiszy Bydgoszcz, Krzysztofa Bessa. Cały materiał jest dostępny tutaj: 


Polecam platformę Spotify do słuchania podcastów. 

W obecnym sezoznie w rezerwach Pogoni grało już ponad 40 graczy: 

Pogoń II Szczecin - czas gry zawodników , opracowanie własne zawisza1946.pl


Szanse obu zespołów według bukmacherów.

Według buków najmniej prawdopodobny jest w tym spotkaniu remis. Trudno się z nimi nie zgodzić. Zawisza przed swoją publicznością jest najczęściej bezkompromisowy (bilans w domu 5-1-6).

Nieco większe szanse na wygraną bukmacherzy przyznają gościom, chociaż warto zaznaczyć, że jesienią Pogoń również była wyraźnym faworytem starcia z niebiesko-czarnymi, a Zawiszy udało się wywieźć 3 punkty 

Obecnie w tabeli rywale mają nad nami 7 punktów przewagi i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy (+15, u nas -5). 

Obecnie forma naszych rywali jest wysoka - szcześć kolejnych ligowych wygranych budzi uznanie. Ale stara piłkarska prawda mówi, że każda seria kiedyś się kończy. Bez wątpienia piłkarska jakość zespołu naszego rywala gwarantuje ciekawe spotkanie, na które już teraz serdecznie zapraszam. 

Algorytm futbolwliczbach także daje matematycznie nieco większe szanse gościom, ale różnica 48% vs. 37% nie jest znacząca, zdecyduje forma dnia. Bezcenne okazać może się także wsparcie z trybun.

Bilety można nabywać już teraz przez internetowy kanał sprzedaży: http://zawiszabydgoszcz.abilet.pl/        

Wywiad z prezesem dotyczyć miał głównie pieniędzy, sponsorów, budżetu, perspektyw rozwojowych klubu. Ta część rozmowy okazała się na tyle obszerna, że postanowiłem przenieść ją do osobnego odcinka podcastu, który ukarze się niebawem. Dzisiaj prezentowana cześć rozmowy dotyczy głównie bieżących wydarzeń w klubie, startu Zawiszy do rundy rewanżwej oraz naszego najbliższego rywala.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz