wtorek, 26 kwietnia 2022

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz [zapowiedź]

 W środę Zawisza wyjeżdża do Wielkopolski na spotkanie z rewelacją jesieni Pogonią Nowe Skalmierzyce. Trzeba to wyraźnie zaznaczyć, że obecna forma naszego rywala to zupełne przeciwieństwo formy z jesieni. 


Gdyby zrobić tabelę ze spotkań rundy rewanżowej, co umożliwia skrypt 90minut.pl , to okazuje się, że Pogoń jest na razie lepsza tylko od wycofanej Elany. 


runda rewanżowa III liga grupa II sezon 2021/22

Co ciekawe w takiej tabeli prowadzi Pogoń Szczecin, która jedyny punkt straciłą na Gdańskiej w starciu z Zawiszą. Z tej perspektywy wysoko należy ocenić tamto spotkanie podopiecznych Piotra Kołca. 

Zawisza w takiej wirtulanej tabeli zajmowałby 7 lokatę. Trochę te rozważania zaburzają walkowery które rozdaje Elana. Niektórzy już je mają, inni dopiero je dostaną.


Żeby uwolnić się od tego bałaganu w tabeli związanego z walkowerami  nieszczęsnej Elany wprowadziłem wszystkie walkowery Elany do bazy i efektem tego jest tabela, która uwazględnia wszystkie punkty, które za darmo powpadają każdej z ekip. Wygląda to w ten sposób: 


tabela po wprowadzeniu walkowerów Elany

Nasz rywal zajmuje obecnie 5 lokatę i przeżywa spory kryzys. Metamorfoza jest o tyle zadziwiająca, że w ziemie zespół nie doznał jakiś ogromnych uszczerbków kadrowych. 
Wygrali jednie z Bałtykiem Koszalin w pierwszej kolejce po zimie, od tego czasu czekają na zwycięstwo. Przegrywali między innymi ze Starogardem czy Przodkowem, którzy wiosną także nie grzeszą rewelacyjna formą. 


Mecz z Zawiszą mogą potraktować jednak bardzo poważnie, bo u nas jesienią doznali wysokiej i niespodziewanej porażki 4:1, która była ich pierwszą. Dla nas to było pierwsze zwycięstwo i w ogóle pierwsze punkty na własnym stadionie. Myśle, że ten zespół nie zapomniał jak się gra w piłkę. 

Na pewno problemem jest kontuzja młodzieżowego obrońcy Pogoni Kacpra Bałamącka, który kilka tygodni temu zerwał więzadło krzyżowe. W tej sytuacji Pogoń gra z młodzieżowym bramkarzem Kacprem Dziubą. Poza tą roszadą w zasadzie Pogoń gra stabilną kadrą przez cały czas. 

Taki zespół może się jednak w każdej chwili  odbudować i ukąsić. Kursy bukmacherów sugerują, że własnie takie przełamanie jest prawdopodobne. Miejmy jednak nadzieję, że wyprawa Zawiszy do Wielkopolski , pod Kalisz będzie owocna. Według moich kalkulacji nie ma w naszym zespole osłabień za kartki. O składzie zespołu zdecyduje zdrowie i forma. 

Zawisza jest w tym sezonie zespołem, który gra chyba najbardziej nierówno z całej stawki. Potrafi wygrywać w Szczecinie z Pogonią II, remisować w Kołobrzegu i przegrywać u siebie z Kluczevią. Na wyjazdach także nie gardzi statystycznie remisami. W takich okolicznościach każde spotkanie jest niesamowicie emocjonujące. Nigdy nie wiadomo jakie oblicze pokażą niebiesko-czarni.  Zawisza potrafił także odwracać losy meczu. Tak było 2 kwitnia, kiedy GKS Przodkowo strzelał pierwszego gola, a wyszliśmy na 2:1. Przy tym zespole nie ma co silić się na wróżkę. Trzeba spinać pośladki i w takich meczach pokazywać, że trzon tego zespołu dobrze rokuje na przyszłość. Wielu zawodników Zawiszy w mojej ocenie nie wywalczyło sobie jeszcze kontraktów na sezon 2022/23. Trzeba te 2 miesiące wykorzystać na zagnieżdżenie się w górnej połówce tabeli. Zwłaszcza w tabeli wiosny. Letnie okienko transferowe będzie spokojniejsze. 


Jesienią przed starciem z PogoniąNowe SKalmierzyce czekaliśmy na niespodziankę. Teraz mamy zespół, który powoli powinien demonstrować trochę więcej pewności siebie. 

czytaj też: Czekamy na pierwsze domowe zwycięstwo Zawiszy. Pogoń Nowe Skalmierzyce [zapowiedź]

Do bardzo ciekawej konfrontacji dojdzie w Szczecinie, gdzie rezerwy Pogoni podejmują Olimpię Grudziądz. To chyba najtrudniejsza przeszkoda do pokania przed kolegami Jakuba Bojasa i Michała Cywińskiego. Jeżeli wygrają ten mecz, to droga do II ligi będzi dla nich przeradzać się w autostradę. Bardzo ciekawe spotkanie. 


Są już w sprzedaży bilety na sobotni mecz Zawiszy z Bałtykiem Koszalin. Wystarczy kliknąć tutaj:

http://zawiszabydgoszcz.abilet.pl/


Warto też przypomnieć w sezonie na rozliczenie rocznych zeznań podatkowych, że nic nie tracąc można zasilić budżet Zawiszy 1% swojego podatku. Jeżeli o tym zapomnicie, to i tak z tych pieniedzy nie skorzystacie. To może być kilkadziesiąt, czasami nawet stówkę, nawet kilka stówek ! (hehe, rzadko niestety)

Pamiętajcie o 1% dla Zawiszy : 

numer KRS pobierzcie ze strony klubu:  Przekaż 1% Zawiszy


Bez pieniędzy tak napradę nie ma futbolu. Bez pieniędzy nawet nie utrzymamy swojej wyróżniającej się młodzieży nie mówiąc o wzmacnianiu zespołu. Potraktujcie to poważnie. To jest proste. Wystarczy wejść na stronę podatki.gov.pl 

Nawet jeżeli mamy już złożony i rozliczony PIT, to możemy zmienić tam beneficjenta 1% podatku kilkoma kliknięciami myszki. Każdy kto ma Zawiszę w sercu na pewno zada sobie ten trud. Czasami trudno uzbierać i dać pieniądze na pomoc klubowi. Te pieniądze są za darmo. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz