piątek, 14 sierpnia 2015

Piłkarski sezon 2015-2016 uważam za otwarty.

Nowy sezon to za każdym razem spore wyzwanie. Nie mam tu na myśli samych piłkarzy, ale ogrom pracy do wykonania przy bazie danych strony zawisza1946.pl. Skonfigurowane już mamy składy najmocniejszych zespołów z regionu bydgoskiego, które objęte będą jak co roku monitoringiem i rankingami. O ile same rankingi generowane są automatycznie, to już konfiguracja i wprowadzanie danych wymaga sporego nakładu pracy. Szczęśliwie, 90 % tej pracy mamy już za sobą.

O sposobie sporządzania Rankingu zawodników regionu pisałem kilka tygodni temu.
Przypomnijmy, że ranking w minionym sezonie z ponad 4 tysiącami punktów wygrał Karol Linetty z Lecha Poznań. Ten urodzony w Żninie zawodnik wystąpił w 23 meczach Mistrza Polski, z których 13  to były zwycięstwa. Strzelił także dwie bramki, w tym arcy ważnego gola na Łazienkowskiej w Warszawie.

Karol Linetty


Drugi w rankingu spośród zawodników urodzonych w regionie był Maciej Dąbrowski, który jesienią grał w Pogoni Szczecin, a wiosną wywalczył awans do Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.
Prawie 3 tysiące rankingowych punktów uzbierał również Jacek Góralski urodzony w Bydgoszczy. Jego świetne występy w I lidze w barwach Wisły Płock zostały zauważone przez skautów najmocniejszych klubów. Rywalizację o Jacka wygrała 3 drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy - Jagiellonia Białystok.


Jacek Góralski

Najwyżej notowanym w rankingu zawodnikiem grającym w II lidze okazał się kolejny bydgoszczanin, Jakub Poznański (1133 punkty). Jeszcze więcej punktów w rankingu zdobył inowrocławianin, Krzysztof Kretkowski (1193 punkty) grający w III lidze dla Sparty Brodnica. Na tak dobry wynik przełożyły się niezłe wyniki całego zespołu oraz 22 bramki zdobyte przez samego Kretkowskiego.

Zapraszamy do zapoznania się za całym rankingiem zawodników z sezonu 2014/215, w którym "wyceniamy" prawie 500 zawodników z regionu.

Sezon 2015/2016


Pierwsze tygodnie obecnego sezonu pokazują kto ma szansę rządzić w rankingu zawodników w nadchodzącym sezonie.

W tej chwili na prowadzeniu znajduje się Jacek  Góralski (Jagiellonia Białystok). Za zwycięski mecz na poziomie Ekstraklasy, w którym był obecny na boisku przez całe 90 minut Jacek zgarnął 270 punktów.
Świetnie zaczęli dwaj gracze I-ligowej Bytovii Bytów - Michał Jakóbowski (Radziejów) oraz Łukasz Wróbel (Toruń).

ranking zawodników regionu kujawsko-pomorskiego


Rankingiem zawodników w tym sezonie chcielibyśmy objąć docelowo wszystkie IV ligowe zespoły z regionu. A na pewno te najmocniejsze, podobnie jak w ubiegłym sezonie.
Bardzo dobrze zapowiada się ten sezon dla bydgoskiego Chemika. Adam Kardasz potwierdził już w IV lidze, że utrzymał wysoką strzelecką formę z ubiegłego sezonu i w spotkaniu z Piastem Złotniki Kujawskie strzelił rywalom 2 gole. Chemik wydaje się personalnie bardzo mocny w tym sezonie. Jednym z najciekawszych nabytków tego zespołu jest Szymon Maziarz, zawodnik bardzo doświadczony, grający jeszcze wiosną na poziomie III ligi często w podstawowym składzie Startu Warlubie.
W rankingu możecie łatwo śledzić jak wypadają na tle doświadczonych ligowców młodzi zawodnicy wprowadzani do seniorskich zespołów. Zazwyczaj grają oni w mniejszym wymiarze czasowym. W takim przypadku pomocne jest sortowanie rankingu według kolumny "ranking_czas". W tak posortowanym zestawieniu widać wysoko zawodników grających mniej, ale dobrze.

Ranking można również sortować według wieku zawodników.

Ponownie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w uzupełnianiu brakujących informacji. Zwłaszcza miejsce urodzenia zawodnika jet nam często trudno ustalić. Dziękuję też za Waszą dotychczasową pomoc.

Wielkopolska w rankingu?


Za namową kilku miłośników statystyk rozważamy również rozszerzenie rankingu, o zawodników z najmocniejszych zespołów Wielkopolski, rywalizujących z naszymi zespołami w III lidze. Decyzja jeszcze nie zapadła. Być może powstanie druga wersja rankingu i to Wasze zainteresowanie (lub jego brak) zdecyduje o tym czy będziemy ten pomysł rozwijać.
W taki sposób kilka lat temu przeszliśmy płynnie na ranking klubów regionu obejmujący 5 poziomów rozgrywek. Po prostu większa ilość użytkowników  była nim zainteresowana. Obecnie starej wersji obejmującej 4 poziomy rozgrywek już nie udostępniamy.

Reklamy na stronie.


Jak zapewne zauważyliście na stronie zawisza1946.pl pojawiły się reklamy. Mamy nadzieję, że częściowe skomercjalizowanie strony pozwoli na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem serwera i domeny. Liczymy się z tym, że rosnąca liczba odsłon strony prawdopodobnie wymusi wkrótce zwiększenie kosztów utrzymania serwerów. Po prawie 10 latach utrzymywania tego projektu z "własnej kieszeni" przyszedł czas na częściowe wsparcie się reklamami. Liczymy na zrozumienie i wsparcie z waszej strony. W ten sposób możecie przecież za darmo wspomóc rozwój naszego projektu.W planach jest również całkowita zmiana szaty graficznej strony, ale na ten moment przekracza to nasze możliwości finansowe. Jeżeli jakiś podmiot byłby zainteresowany współpracą w zakresie rozwoju naszego projektu, to zapraszam do kontaktu.

Zapraszam serdecznie na stronę zawisza1946.pl jak również do komentowania tego bloga.

Mikołaj Głuszkowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz