czwartek, 9 lipca 2015

W sparingach Zawiszy w roli głównej nastolatkowie.

W wygranym 3:2 spotkaniu sparingowym Zawiszy Bydgoszcz z I-ligową Olimpią Grudziądz pojawiło się sporo nastolatków grających do tej pory w IV-ligowych rezerwach oraz w zespole juniorów starszych w Centralnej Lidze Juniorów.Strzelcami bramek, które przesądziły o wyniku okazali się Arkadiusz Gajewski z rocznika 1997 (dwa gole) oraz Maciej Kona (rocznik 1996).
Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali też bramkarz, Dominik Kowalski (1996), Mateusz Mazalon (1996), Michał Cywiński (1996), Damian Ciechanowski (1996), Jakub Łukowski (1996) i Kamil Żylski (1995).

Ten ostatni zawodnik okazał się zdobywcą gola na wagę remisu w kolejnym sparingowym spotkaniu z I-ligowym zespołem Bytovii Bytów.


Być może obecny sezon będzie stanowił ogromną szansę dla grupy bardzo zdolnej młodzieży, zwłaszcza z rocznika 1996, który 2 lata temu zdobył 2 miejsce w Polsce w kategorii juniorów młodszych. Kilku z tych zawodników jak Ciechanowski czy Łukowski miało już okazję grać w pierwszym zespole Zawiszy w Ekstraklasie. Ciechanowski pomagał zespołowi Zawiszy w awansie do Ekstraklasy już 2 lata temu. Dla reszty zawodników okazja pojawić może się właśnie teraz.

W ostatnich dniach pojawiła się z kolei informacja o rozwiązaniu za porozumieniem stron umowy z Zawiszą Korneliusza Sochania. Ten utalentowany pomocnik rundę wiosenną spędził w Kotwicy Kołobrzeg w II lidze, występując w 11 ligowych spotkaniach (4-2-5).

Jeszcze  nie wiadomo z jakim zespołem zwiąże się w nadchodzącym sezonie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz