czwartek, 27 sierpnia 2015

GKS Tychy w Ekstraklasie? Na razie pod względem frekwencji.

Nowy stadion w Tychach przyciąga tłumy.


Pod względem średniej frekwencji w Tychach udaje się wygenerować zainteresowanie futbolem na poziomie Ekstraklasy. Efekt nowego stadionu działa. 


liga frekwencji 2015/2016 zawisza1946.pl

II -ligowe spotkanie derbowe z Polonią Bytom w Tychach oglądało 8197 osób.
Spotkanie 1 kolejki z Wisłą Puławy w Tychach zgromadziło na trybunach 5412 widzów, a mecz z ROW-em Rybnik 5883 widzów.

GKS Tychy ; fot: zawiszafans.net


Jagiellonia. Nowa jakość na trybunach w Białymstoku.


W stosunku do ubiegłorocznej ligi frekwencji w obecnym sezonie szykują się także inne zmiany.
Jagiellonia pokazuje potencjał żeby powalczyć o miejsce w pierwszej trójce i może zgromadzić na trybunach większą ilość widzów niż któryś z klubów z pierwszej trójki posiadającej duże obiekty (Legia, Lech, Wisła). W Białymstoku udało się wykreować prawdziwą modę na piłkę. Jest wszystko: ładny stadion, żywiołowy doping, skuteczna gra i pojawiają się coraz większe ilości ludzi na trybunach.  Organizatorzy informują, że bilety na spotkanie Jagiellonii z Legią sprzedają się świetnie i może zostać pobity rekord frekwencji tego stadionu wynoszący 21196 widzów, który padł podczas spotkania z Pogonią Szczecin z ubiegłego sezonu.
Zagłębie Lubin po awansie do Ekstraklasy będzie walczyło o miejsce w pierwszej dziesiątce z frekwencją na poziomie 6,5 tysiąca widzów i z pewnością poprawi swoją 14 pozycję z poprzedniego sezonu.

liga frekwencji 2014/2015 zawisza1946.pl


Górnik Zabrze w natarciu.Powiększono już pojemność trybun dostępnych dla kibiców na przebudowywanym stadionie w Zabrzu. Spotkanie Górnika z Jagiellonią, będące inauguracją nowej trybuny oglądać mogło na żywo 5521 widzów. W poprzednim sezonie pojemność tego stadionu ograniczona była do 3 tys widzów. Publiczność w Zabrzu z pewnością poradzi sobie z zapełnieniem stadionu po oddaniu kolejnej trybuny co zapowiadane jest na początek października 2015. Spotkanie Górnika z Legią może zobaczyć w takim przypadku ponad 8 tysięcy widzów. Jeżeli taki scenariusz się ziści, to już może oznaczać spory awans Górnika w lidze frekwencji na koniec obecnego sezonu. Przypomnijmy, że Zabrze wygrało ligę frekwencji w sezonie 2009/2010 roku ze średnią niemal 11 tys widzów występując, uwaga, na zapleczu Ekstraklasy. Głód piłki jest w tym mieście ogromny i nowy stadion świetnie wpisuje się w to zapotrzebowanie.

Beniaminkowie I ligi.


W okolicach 20 miejsca w Polsce ze średnią przekraczającą 3 tysiące widzów pojawia się w lidze frekwencji obecnym sezonie Zagłębie Sosnowiec, które awansowało do I ligi. Drugi z beniaminków, Radomiak Radomiak również znalazł się w gronie 25 klubów z najwyższą frekwencją na trybunach.

Anty promocja Bydgoszczy.


Z tego grona wypadł niestety bydgoski Zawisza. Na Gdańskiej od 622 dni (ponad 20 miesięcy) trwa bojkot spotkań w wykonaniu grupy najbardziej zagorzałych kibiców, będących w konflikcie z właścicielem większościowego pakietu akcji klubu. Do tej grupy dołączyło kilka tysięcy kibiców. Frekwencja , która przed bojkotem wynosiła średnio około 6-5 tysiąca spadła jeszcze w Ekstraklasie do poziomu około 2,6 tysiąca widzów. W I lidze prawdopodobnie będzie jeszcze niższa. Niestety nic nie zapowiada końca konfliktu, nie są w tym celu podejmowane żadne działania przez skonfliktowane strony. Władze miasta również bezczynnie przyglądają się sytuacji, mimo że z publicznych pieniędzy wspierają działalność klubu, która w założeniu powinna być promocją miasta. W różny sposób określić można to co się dzieje na Gdańskiej 163, ale promocją miasta to z pewnością nie jest. Szkoda.

Na początek obecnego sezonu frekwencja w Ekstraklasie wzrosła z poziomu 8329 w sezonie 2014/2015 do poziomu ~ 9075 widzów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz