czwartek, 29 września 2022

Nie, dla kupowania awansów na skróty, po raz drugi. [zamiast zapowiedzi]

Cartusia Kartuzy - najbliższy rywal Zawiszy, to klub, który przejął miejsce w III lidze od GKS Przodkowo. Uważam, że takie działania nie powinny mieć miejsca. Powinny być zabronione przez PZPN. Za każdym takim przeszczepem kryje się zawsze miejscowość i jej mieszkańcy, którzy tracą swój zespół. Kluby powinno budować się cierpliwie, od podstaw. W lidze mamy już KP Starogard Gdański, który  przejął miejsce w lidze od KS Chwaszczyno. Pisałem o tym szerzej tutaj: 

NIE, dla kupowania awansów na skróty
Warto nagłaśniać i piętnować taki proceder. To jest działanie zupełnie nie zgodne z duchem sportowej rywalizacji. Takie historie budują przeświadczenie, że piłka nożna zależy w zasadzie tylko od pieniędzy. Ktoś ma pieniądze, kupuje sobie miejsce w lidze i zadowolony. Czy tak wyobrażam sobie rywalizację w mojej ukochanej dyscyplinie sportu? Nie. 

Ale przykład idzie z góry. Lech Poznań, który splajtował i nie otrzymał licencji na grę w Ekstraklasie kupił sobie miejsce w Ekstraklasie niszcząc Amicę Wronki. Poznaniacy to zakceptowali i dalej kibicują temu tworowi nazywając go Lechem Poznań. 

Nie, dla kupowania miejsc w lidze.

Dlaczego mają się szczypać działacze w niewielkich w Kartuzach?  W III lidze ?  To przechodzi praktycznie bez echa. Szkoda. Takie twory powinny być wytykane palcami. Zawisza na szczęście idzie inną drogą. Niebiesko-czarni chcą być przykładem jak można i jak należy odbudować klub bez żerowania na miejscu w lidze wypracowanym przez kogo innego. Wiem, że to jest 8 czy czasami nawet 9 lig. To wymaga czasu, a przecież wszystkim z pieniędzmi się spieszy. Tfu. Wstyd. I to na 100-lecie klubu !!! Cartusia ostatni sezon zakończyła na 10 miejscu w okręgówce i moim zdaniem tam jest miejsce tego klubu. Mam nadzieję, że prędzej czy później tam wróci. Mam nadzieję, że nasze chłopaki spiszą się dobrze. 

Tyle zamiast zapowiedzi. 

Nie, dla awansów na skróty.


Jest jeszcze szansa na wrześniową wpłatę na konto Fundacji Rycerze Zawiszy w ramach akcji 19.46

Razem jesteśmy siłą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz