wtorek, 5 października 2021

NIE, dla kupowania awansów na skróty

III-ligowe zmagania prowadzą Zawiszę do Starogardu Gdańskiego. Gospodarze tego meczu znajdują się obecnie w tabeli na 10 miejscu z 15 punktami. W ostanich dwóch kolejkach pokonali dwa zespoły ze strefy spadkowej: Kluczewię i Bałtyk Gdynia i odbili się od strefy spadkowej na 7 punktów. Poprzedni sezon zakończyli na wysokim, czwartym miejscu. 

KP Starogard Gdański znalazł się w III lidze przed 5 sezonami..... przejmując prawo do gry w III lidze od klubu KS  Chwaszczyno. Manewr bliźniaczy do tzw. "Hyrobudowy", którą próbowano przeszczepić z Włocławka do Bydogszczy. Jedna różnica to poziom rozgrywek. Hydrobudowa grała na zapleczu Ekstraklasy. Druga różnica to konsekwentna akcja kibiców Zawiszy w Bydgoszczy, która doprowadziła do zniknięcia tworu z piłkarskiej mapy Polski. Droga na skróty do III ligi wykonana przez naszych najbliższych rywali kosztowała kibiców KS Chwaszczyno degrdację z III ligi do B-klasy. Obecnie KS Chwaszczyno po dwóch awansach gra w Klasie Okręgowej. Niesmak na pewno jednak pozostał. 


Każdy ma prawo do własnej oceny takich działań, ale kibice powiedzą "nie" dla piłkarskich przeszczepów, mówiąc bez owijania w bawełnę - kupowania miejsc w lidze.

Zawisza poszedł zupełnie inną drogą. Po wycofaniu z I-ligowych rozrywek zespołu Radosława Osucha, środowisko skupione wokół Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza podjęło decyzję o starcie od B-klasy. 

Tylko ludzie zaangażowani w ten projekt wiedzą ile wysiłku kosztował Zawiszę awns do III ligi, ale było warto podjąć ten wysiłek.

Jesteśmy z tego dumni. 

Czytaj też: Rozpoczyna się nowa era w historii Zawiszy. Era odbudowy od B-klasy.

Zamiast zapowiedzi nadchodzącego spotkania bedzie krótkie:

NIE, dla kupowania awansów na skróty. Czytaj też: 

https://zawiszafans.com/hydroprotest/kalendarium.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz