piątek, 7 października 2022

Albo my , albo oni. Zawisza nie remisuje. [zapowiedź]

 Bukmacherzy wierzą w Zawiszę. Na zwycięstwo niebiesko-czarnych w najbliższej kolejce III ligi II grupy funkcjonuja najniższe kursy z całej ligi. To się nazywa mieć respekt u buków. :)

Algorytm zawisza 1946.pl także widzi największą szansę na wygraną Zawiszy , aż 66%. Jednak Zawisza nie przepada za meczami w roli faworyta. Zobaczymy jak sobie poradzi z tą rolą tym razem. 

Polonia ma jeden z 4 najmłodszych zespołów - średnia poniżej 23 lat (dokładnie 22,94 roku)  , dla porównania Zawisza ma średnią 24,04 roku.  

W poprzednim sezonie oba starcia z Polonią Środa Wlkp.  Zawisza wygrał. Najpierw na Gdańskiej 1:0 a wiosną na wyjeździe 0:8 . Ten pogrom miał miejsce w fazie sezonu, gdy Polonia grała o wysokie miejsce i kasę w Pro Junior System . Ten cel zresztą  osiągnęła i z ogromną przewagą nad drugim zespołem Błękitnych wygrała PJS z wynikiem ponad 19.3 tysiąca punktów, zgarniając 400 tys złotych nagrody. Drudzy Błękitni mieli 14. 4 tysiąca punktów,  Zawisza 7.2 tysiąca punktów. Najwięcej punktów w PJS miały rezerwy Pogoni , ponad 26 tysięcy punktów, ale rezerwy są przesuwane w PJS na koniec klasyfikacji. 

 

Obecnie Zawisza lepiej punktuje w PJS, głównie za sprawą wychowanków: Kacpra Nowaka i Medarda Dahmsa.


Kto pauzuje za kartki? 

W Zawiszy nikt, Maciej Koziara wyleciał z boiska w Kartuzach za 2 żółte i może zagrać. 

W zespole rywali także nikt za żóte kartki nie pauzuje. 

Najlepszym strzelcem rywali jest obecnie 22 letni pomocnik Bartosz Bartkowiak z 6 golami na koncie 

Polonia kontunuje budowę zespołu opartego na młodzieży, czyli kontynuuje wariant z poprzedniego sezonu. 

Latem odeszli z tego zespołu dwaj obrońcy Oskar Kozłowski i Adam Borucki, obaj zasilili Unię Swarzędz. Poza tym trudno wskazać jakieś istotne ogniwa, które by rywale utracili, może pomocnik Szymon Zgarda (rocznik 1994) i kolejny obrońca  Jan Andrzejewski, który gra obecnie w Kleczewie . 

Generalnie obrona tego zespołu została mocno zmieniona i Polonia straciła już 20 goli na początku sezonu. Sporo jak na zespół zajmujący niezłe 8 miejsce w tabeli. Stosunek goli 21-20. 

Polonia swoją kadrę konsekwentnie uzupełniają młodzieżą  z datą urodzenia zaczynającą się od dwójki. 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Polonia 3/4 punktów w obecnym sezonie zdobyła na swoim terenie, na wyjazdach radzi sobie zdecydowanie gorzej, (bilans 1-1-3) i punktowała jedynie z rywalami z dolnej części tabeli. Z mocnym Świtem Skolwin Polonia przegrała w Szczecinie 6:0 . 

Stawka meczu z Polonią jest spora. 3 ligowe punkty to podstawa, ale gra toczy się dodatkowo o to, jaka będzie otoczka derbowego meczu z Olimpią zbliżającego się wielkimi krokami. Jeżeli Zawisza wygra z Polonią, to mecz z Olimpią będzie meczem o piłkarski prymat w regionie. W ostatniej kolejce z dobrej strony pokazał się młodzieżowy bramkarz Zawiszy - Jarek Tkaczyk trafił do XI kolejki 3. ligi 2 grupy tygodnika Piłka Nożna za mecz z Cartusią Kartuzy! Rośnie więc grono młodzieżowców, wśród których może wybierać Piotr Kołc. Zdrowa rywalizacja powinna pozytywnie nakręcać całą tą grupę. 


Zawisza uzbierał już serię 3 kolejnych domowych zwycięstw, co na pewno buduje pewność siebie przed kolejnymi starciami. 


Ciekawostka z rezerwy : 

Wojtek Żelazo zaliczył hat tricka w rezerwach z Gwiazdą Bydgoszcz. 


W niedzielę dojdzie do bardzo ciekawego spotkania w Szczecinie gdzie rezerwy Pogoni niepokonane u siebie od 14 spotkań podejmą Olimpie Grudziadz, która ma serię 5 wyjazdowych zwycięstw. Któraś z tych serii zostanie w niedzielę brutalnie zakończona przez rywala. 


Najbliższe spotkanie Zawiszy zapowiada się jak zwykle pasjonująco. Za reklamę spotkania może posłużyć fakt, że Zawisza nie remisuje w tym sezonie spotkań. Obowiązuje zasada: 

Albo my, albo oni.  

Częściej my, więc .....będzie się działo. Zawisza nie idzie na kompromisy.

Ogarniajcie bilety na Radomiaka.

Jeżeli nie kupiliście jeszcze biletu na mecz Zawiszy z Radomiakiem na 20 października, to nie odkładajcie zakupu na ostatni dzień. Przy kasach może być nieprzyjemna niespodzianka w postaci kolejek, bo system stadionowy wymaga na ten mecz drukowania imiennych biletów. Kupujcie wcześniej. To będzie piłkarskie święto, którego nie można przegapić, na przykłąd stojąc w kolejce pod kasą.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz