poniedziałek, 6 lipca 2015

Ranking piłkarzy z regionu bydgoskiego. 2014-2015

Ranking zawodników regonu kujawsko-pomorskiego jest miejscem, w którym w łatwy sposób można odnaleźć dorobek zawodników grających w kilkunastu najlepszych klubach regionu. Można łatwo porównać zawodników między sobą, znaleźć najmłodszych zawodników stawiających pierwsze kroki w dorosłej piłce, czy wyróżniających się strzelców.

Istnieje możliwość sortowania danych w tabeli. Żeby posortować zawodników według wieku klikamy na link w nagłówku tabeli w kolumnie "data urodzenia" , żeby posortować zawodników według czasu spędzonego przez nich na boisku klikamy na "czas gry", żeby posortować zawodników według największej ilości punktów przypadających na jednostkę czasu klikamy w nagłówku tabeli na "ranking czas". Ten ostatni sposób sortowania ułatwia wyselekcjonowanie zawodników, którzy z różnych powodów (kontuzje, kartki lub po prostu rezerwowi) spędzali na boisku mniej czasu, ale za to ich pobyt był bardzo efektywny.

Przykładem takiego zawodnika może być w obecnym sezonie Borys Klimczewski. Jesienią przeniósł się do Wdy Świecie gdzie w 11 (8 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki) spotkaniach strzelił 2 bramki w III ligowych rozgrywkach. Zgodnie z zasadami przyznawania punktów w rankingu zdobył 271 punktów. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę, że jesienią na boisku spędził tylko 622 minuty, to okazuje się, że ten zawodnik w rundzie  jesiennej ma relatywnie wysoki wskaźnik punktów rankingowych przeliczanych na czas (0.44).

Borys KlimczewskiJest to wskaźnik rankingu wyższy niż większości zawodników Wdy Świecie grających w przekroju całego sezonu.
Patrząc na ten ranking można się zastanawiać dlaczego Klimczewski nie dostawał szans na grę w nieco większym wymiarze czasowym. A już zupełnie trudno zrozumieć jak to możliwe, że taki zawodnik w zimowym okienku transferowym ląduje w IV-ligowym zespole Gopła Kruszwica broniącym się przed spadkiem do okręgówki.


Jak pokazują wewnętrzne statystyki strony Borys Klimczewski jest jednym z zawodników, którego ranking najchętniej podglądaliście. Generalnie znacznie większym zainteresowaniem odwiedzających stronę cieszą się statystyki wyróżniających się zawodników z regonu, niż zaciężnych gwiazd Zawiszy czy Olimpii Grudziądz. Może dlatego, że sprowadzane za grubą kasę gwiazdy znikają tak szybko jak się pojawiają.

Jednym z  najmłodszych punktujących w rankingu zawodników jest 16-letni pomocnik Notecianki Pakość, Przemysław Swojnóg, który w IV lidze rozegrał w tym sezonie ponad 1300 minut w 19 ligowych spotkaniach.

Na stronie istnieje  kilka historycznych rankingów w poprzednich sezonów. Można do nich dotrzeć korzystają z górnego menu :


Najstarsze zestawienia pochodzą z sezonu 2008/2009. Korzystając z historycznych zestawień można łatwo prześledzić dalsze losy poszczególnych zawodników. Często świetnie zapowiadający się młodzi zawodnicy diametralnie tracą formę lub w ogóle znikają z ligowej piłki. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest zapewne brak perspektyw rozwojowych, wynikających ze słabości finansowej regionalnych klubów o czym pisałem wcześniej tutaj. W szczególności problemem jest ogromna wyrwa w kuj-pomie, która powstała na 3 szczeblu rozgrywek piłkarskich, gdzie brakuje naszego regionalnego przedstawiciela.

Jeżeli w rankigu pominięty został dorobek jakiegoś zawodnika pochodzącego z regionu, a gra lub grał on w tym czasie na poziomie polskich rozgrywek centralnych, to uprzejmie proszę o kontakt, w celu uzupełnienia danych. W przypadku zawodników z niższych lig często problemem jest ustalenie miejsca urodzenia. Jeżeli posiadacie takie informacje również będę wdzięczny za ich podanie.

Ranking obejmuje zawodników urodzonych w na terenie obecnego województwa kujawsko-pomorskiego oraz  zawodników grających w najmocniejszych klubach regionu bez względu na region z którego się wywodzą. Dodatkowo dodani zostali do rankingu zawodnicy Chojniczanki Chojnice.
P.S.Brak Chojnic w administracyjnych granicach kuj-pomu wydaje się ekstremalnie nienaturalny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz