piątek, 3 lipca 2015

Kto wywalczył III ligę dla Kujawianki Izbica Kujawska?

O ile awans Elany Toruń do III ligi nie jest niespodzianką, bo ten klub zapewnił go sobie na kilka tygodni przed końcem rozgrywek, to już losy awansu drugiego zespołu ważyły się do ostatnich minut doliczonego czasu gry 30 kolejki IV ligi Kujawsko-Pomorskiej.

Dramaturgię tego dnia świetnie opisał Artur Kluskiewicz na łamach Magazynu Piłkarz

Warto przyjrzeć się bliżej zawodnikom świeżo upieczonego III-ligowca. W kolumnie "rank_czas" wytłuszczone zostały rankingi zawodników, których wskaźnik jest wyższy lub równy średniemu wskaźnikowi zespołu (0.24). Takie wskaźniki uzyskują w zestawieniu zawodnicy strzelający dużo bramek, wygrywający więcej spotkań niż średnio cały zespół. Dobry wskaźnik uzyskać mogą również zawodnicy rezerwowi lub grający sporadycznie, o ile spotkania z ich udziałem kończyły się dobrymi rezultatami.


Kujawianka Izbica Kujawska w sezonie 2014/2015, zakończonym awansem do III ligi.

Żelazne płuca.

Najwięcej minut na boisku, bo aż 2698, spędził Kamil Kuropatwiński. Ten zawodnik jako jedyny z całej drużyny zagrał we wszystkich 30 spotkaniach.
Ten utalentowany 20 letni pomocnik cały poprzedni sezon spędził we Włocłavii Włocławek w III lidze i jego odejście z Włocławka okazało się jednym z trudnych do zastąpienia ubytków. Obecny sezon zakończył się już dla Włocłavii spadkiem do IV ligi.


Drugim młodzieżowcem w składzie Kujawianki był przez prawie cały sezon obrońca, Bartłomiej Mielczarek.

Najlepszy strzelec.

 Najwięcej, bo aż 27 bramek w drużynie Kujawianki zdobył Maciej Lewandowski. W związku z tak dużą zdobyczą bramkową ten 24 latek ma najwyższy ranking z całego zespołu (759 punktów). Jeszcze bardziej okazale wygląda dorobek tego zawodnika, gdy podzielimy go przez ilość minut spędzonych na boisku (2082). Wskaźnik 0.36 (punktów rankingowych/ilość minut) zdecydowanie odbiega od niezłej średniej zespołu (0.24) i pokazuje wyraźnie, że forma tego zawodnika w minionym sezonie predestynuje go do grania na wyższym szczeblu rozgrywkowym.


Maciej Lewandowski, Kujawianka Izbica Kujawska

Warto zwrócić uwagę również na młodziutkiego Patryka Popielińskiego, które sezon rozpoczynał jako 17-latek, a na boisku w całym sezonie spędził 1234 minut w 22 meczach (14 zwycięstw, 5 remisów,  tylko 3 porażki ). Takie zaufanie sztabu szkoleniowego do młodego zawodnika świadczyć musi o jego sporych jak na ten wiek umiejętnościach.

Najniższy wskaźnik rankingu przeliczanego na czas gry uzyskał w zespole Kujawianki Szymon
Pińkowski. Bilans spotkań, w których grał to (5-5-4), przy bilansie całego zespołu (16-7-7).


Link do pełnego zestawienia i wewnętrznego rankingu zawodników Kujawianki.

Korzystając z tego zestawienia można łatwo podejrzeć analogiczne zestawienie dla innych zespołów z regionu klikając na aktywny link pokazujący liczbę punktów  rankingowych wybranego klubu w danym sezonie. Zestawienia zostały opracowane dla klubów z regionu, które uzyskały najlepsze wyniki w okresie ostatnich 7 lat.

Ranking zespołów z Ku-Pomu.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz