niedziela, 5 czerwca 2016

GKS Tychy awansował do I ligi [4 czerwca 2016]

Serdeczne gratulacje dla kibiców GKS-u Tychy z okazji awansu do I ligi.

Spotkanie 34 kolejki I ligi przyniosło w Tychach upragniony awans gospodarzy, jednak emocje były do samego końca spotkania.

Rywal GKS-u do zajęcia 3-go miejsca w tabeli premiowanego awansem-  Wisła Puławy wysoko prowadziła w równolegle rozgrywanym spotkaniu z Olimpią Zambrów. Taki układ wyników przy korzystnym bezpośrednim bilansie awans z 3-go miejsca dawał Wiśle.

GKS wyszedł na boisko bez trójki podstawowych zawodników: obrońcy Seweryna Gancarczyka i pomocnika - Mateusza Grzybka i napastnika Adama Varadi.
W końcówce meczu było już jasne, że gospodarze potrzebują zwycięstwa, ale Stal Mielec bardzo solidnie prezentowała się w grze obronnej. Wreszcie w 76 minucie urodzony we Lwowie Stepan Hirśkyj zdobył gola dla GKS-u.
Do końca spotkania przez ponad kwadrans, trzeba było jeszcze utrzymać korzystny wynik, ale w końcu zwycięstwo na liderem i awans tyszan stał się faktem. Na stadionie zapanowało istne szaleństwo.


Warto przyjrzeć się bohaterom tyszan, którzy przyłożyli się do awansu zespołu.

GKS Tychy 2015/2016 awans do I ligi [ranking zawodników]Pobyt w II lidze GKS-u szczęśliwie zakończył się po jednym sezonie. Stadion w Tychach zapełniony był tego dnia przez ponad 10 tysięcy widzów ( 10382).
Takie zjawisko na trzecim szczeblu rozgrywek w Polsce nie zdarza się zbyt często.
O wspaniałej frekwencji w Tychach pisałem już w sierpniu zeszłego roku:

czytaj więcej:
GKS Tychy w Ekstraklasie? Na razie pod względem frekwencji. 

Można się spodziewać, że po awansie do I ligi GKS Tychy z nowym, pięknym stadionem, nadal będzie wzorem frekwencji dla innych klubów. Sporo zależy od tego, czy uda się tyszanom przygotować do czasu startu rozgrywek I-ligi  zespół zdolny podjąć skuteczną walkę na zapleczu Ekstraklasy. Taki stadion jaki powstał w Tychach z pewnością motywuje do walki także każdego z rywali odwiedzających Tychy. Często zespoły zadziwiająco kiepsko radzą sobie na swoich nowych stadionach. Być może właśnie nadzwyczajna mobilizacja rywali może to tłumaczyć?


Na pewno trzeba poszukać wzmocnień, bo do utrzymania w I lidze potrzeba zespołu z rankingiem przynajmniej na poziomie 0,70. Pogoń Siedlce mając zespół na takim poziomie walczy o utrzymanie do ostatniej kolejki..

zobacz też:
Pogoń Siedlce 2015/2016 [ranking zawodników]

Być może zawodnicy, którzy wywalczyli dla GKS-u awans mają wystarczający potencjał i będą w stanie za rok te 42-43 punkty w I lidze zdobyć. Na razie wszyscy mają prawo świętować w Tychach, ciesząc się z dobrze wykonanej roboty.
Jeszcze raz gratulacje. I liga już czeka.

zobacz też:
Rywale GKS Tychy na zapleczu Ekstraklasy [bilans]
Takie wspominkowe video z wspólnego I-ligowego święta w Bydgoszczy:Pozdrowienia z Bydgoszczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz