środa, 15 marca 2023

Rezerwy walczą o awans do okręgówki.

Rezerwy Zawiszy walczą o awans do Okręgówki. 

W tym momencie zajmują drugą lokatę. Liderem pozostaje Tarpan Mrocza ze sporą przewagą nad Zawiszą. Drużyna która zajmie drugą lokatę w lidze będzie brała udział w barażach o awans do okręgówki. 


Młody zespół rezerw Zawiszy oparty jest na młodzieży. Średnia wieku zespołu w przekroju całego sezonu wynosi 19 lat i 82 dni. Statystycznie można więc powiedzieć, że to jest zespół juniora starszego, chociaż oczywiście jest kilku zawodników w wieku młodzieżowca (20-21 lat). Jedynym zawodnkiem, który regularnie grał w tym sezonie w rezerwach Zawiszy i zakończył już wiek młodzieżowca jest Robert Bross, który w kilku spotkaniach pełnił rolę kapitana zespołu.


Dla porównania warto dodać, że pierwszy zespół Zawiszy, który w sezonie 2017/2018 wygrywał A-klasę miał średni wiek 27 lat i 340 dni , a więc 8 lat starszy. 


Kapitanem zespołu jest Kamil Dobek, obrońca, który miał już okazję debiutu w pierwszym zespole niebiesko-czarnych.


W pierwszym spotkaniu wiosny Zawisza II nie dał szans Victorii Koronowo, którą rozbił 8:1. 

Podczas okresu przygotwawczego zespół radził sobie dobrze nawet z IV-ligowcami, więc nie jest zaskoczeniem tak udany ligowy start. 


Fotorelacja z tego spotkania: https://zawiszabydgoszcz.pl/fotoreportaz-rezerwy-wysoko-pokonaly-victorie/Przed laty zespół rezerw Zawiszy regularnie dostarczał wychowanków do pierwszej drużyny. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Przywrócenie zespołu rezerw to z pewnością spory wysiłek organizacyjny, ale też znakomite uzupełnienie luki szkoleniowej pomiędzy zespołami juniorów a pierwszą drużyną.

W zasadzie wszyscy wychowankowie Zawiszy, którzy porobili prawdziwe piłkarskie kariery i których dzisiaj mmożemy obserwować w centralnych ligach grali także w naszych rezerwach, tutaj łapiąc ostatnie piłkarskie szlify czy formę po przebytych i wyleczonych kontuzjach.


Czas gry zawodników rezerw A-klasa , stan na dzień 15 marca 2023:

Zawisza II Bydgoszcz A-klasa , czas gry zawodników

Zespół rezerw prowadzi jako I trener Paweł Kawalec, który jednocześnie piastuje w strukturach Akademii  Zawiszy funkcję dyrektora ds. szkolenia i rozwoju. 

Jego asystentem  w zespole rezerw jest Grzegorz Sułkowski. Powodzenia panowie.


W najbliższy weekend rezerwy jadą na mecz z Wisłą Gruczno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz