wtorek, 12 lipca 2016

Apel do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Razem ratujmy IV ligę na Zawiszy. Jest jeszcze czas. To się może udać.

To chyba jedna z ostatnich prób uratowania IV ligi dla seniorskiej sekcji piłki nożnej Zawiszy Bydgoszcz, vice lidera wszech czasów I ligi, klubu który przez kilkadziesiąt sezonów promował Bydgoszcz występując w centralnych rozgrywkach piłkarskich. Z dramatycznym apelem do prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego zwrócił się Krzysztof Bess, przedsiębiorca z Bydgoszczy, będący obecnie prezesem Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza:
"Odpowiadając na Apel Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 29 czerwca 2016 roku Stowarzyszenie Piłkarskie informuje, iż dokonaliśmy zgłoszenia drużyny seniorów ZAWISZY do rozgrywek B-klasy K-P ZPN. Udział naszego zespołu zapewni kontynuację ZAWISZY Bydgoszcz w
piłkarskiej rywalizacji seniorów.
Jednocześnie wyrażamy gotowość do zagwarantowania gry drużyny seniorów ZAWISZY w najwyższej możliwej klasie rozgrywkowej - w tym przypadku IV lidze. Wbrew rozpowszechnianym informacjom, na ww. okoliczność, wymagana jest Pana zgoda. Otóż zbycie miejsca w lidze wymaga zgody wszystkich akcjonariuszy WKS „ZAWISZA" Bydgoszcz S.A. - jednomyślności (100% głosów) wyrażonej uchwałą WZA.
Proszę zatem o Pana stanowisko:
1. Czy wyraża Pan zgodę na zbycie przez WKS ZAWISZA Bydgoszcz S.A. miejsca w IV lidze na rzecz naszego stowarzyszenia?
2. Czy wyraża Pan zgodę na udostępnienie stadionu przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy dla drużyny seniorów ZAWISZY prowadzonej nasze stowarzyszenie - zgodnie z Apelem Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 29.06.2016?
Pragnę przypomnieć, iż to właśnie SP „Zawisza" przekazało w 2009 roku do WKS „ZAWISZA" Bydgoszcz S.A. sekcję piłki nożnej złożoną z: 2 drużyn seniorów oraz 9 młodzieżowych.
Informuję również, iż akces do gry IV lidze złożyliśmy do K-P ZPN / PZPN. Jestem przekonany, iż w tym przypadku mogę liczyć na życzliwość Pana Prezesa Eugeniusza Nowaka. Sytuacja wymaga jednak ode mnie uczciwości - spełnienie pkt. 1 i 2 to warunki konieczne. Jednocześnie oświadczam, iż dopuszczam możliwość gry naszego zespołu w B-klasie na obiektach przy ul. Sielskiej w Bydgoszczy, gdzie swojej mecze rozgrywała drużyna rezerw.
Łączę wyrazy szacunku,
Do wiadomości:
1/ Rada Miasta Bydgoszczy; 2/ K-P ZPN"

podpisany /Krzysztof Bess - prezes SP Zawisza Bydgoszcz/

Całe oświadczenie w formie pdf można pobrać tutaj.

Apel Rady Miasta o ratowanie piłkarskiej sekcji Zawiszy wystosowany 29 czerwca 2016:Tak się zastanawiam, co mogą jeszcze zrobić członkowie zarządu SP Zawisza, żeby Zawisza dostał od prezydenta Bydgoszczy, Rafała Bruskiego szansę na ratowanie tego zasłużonego klubu?

Wyrażają gotowość prowadzenia zespołu seniorów, wzięcia na barki stowarzyszenia  wszystkich kosztów organizacji klubu, kontraktowania zawodników, pozyskiwania sponsorów. Nie można mieć chyba mniejszych oczekiwań i wykazywać większej pokory. W czasach gdy wszyscy przychodzą po pieniądze SP Zawisza prosi jedynie o możliwość występowania zespołu na stadionie w Bydgoszczy i zgodę na przekazanie IV ligowej drużyny.

Decyzja o dalszym losie klubu piłkarskiego z ogromnymi tradycjami jest w rękach prezydenta Rafał Bruskiego.

Mam do Was ogromną prośbę. Udostępniajcie ten apel, lajkujcie. Ta decyzja może skrócić o kilka lat proces odbudowy Zawiszy. Tu już nie chodzi o pieniądze. Chodzi o czas. Czasu się nie oszuka.

Wielu kibiców może już nie doczekać powrotu Zawiszy do centralnych rozgrywek jeżeli będziemy zmuszeni zaczynać od 8 ligi (B-klasy).
Proszę, zróbmy ten wysiłek i rozpowszechniajmy ten apel gdzie się tylko da. Zawisza to jedna z najlepiej rozpoznawalnych bydgoskich marek. Warto podjąć wysiłek w celu jej ocalenia. Nie mamy takiej drugiej piłkarskiej marki w Bydgoszczy i w regionie. Jeżeli ten apel się nie powiedzie, to mecz piłkarskiej Ekstraklasy w naszym regionie możemy zobaczyć nawet dopiero za kilkanaście lat.

Ale tak nie musi być.
Pora zakończyć waśnie i spory i zacząć odbudowę Zawiszy Bydgoszcz. Wszystkie ręce na pokład.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz