czwartek, 25 czerwca 2015

Wprowadzenie

Strona zawisza1946.pl tworzona jest od 2007 roku. Nie jest to typowa klubowa strona internetowa. W zasadzie nie prezentuję na niej zdjęć, nie ma tam artykułów. Jest to bardziej baza danych dotyczących rozgrywek piłkarskich, zwłaszcza tych regionalnych. Na stronie prezentuję ranking wszech czasów zaplecza ekstraklasy, rankingi klubów z regionu, rankingi zawodników.

Baza danych powstawała jeszcze w czasach moich studiów, ale kilka modułów zbudowanych zostało później.

Rankingi oczywiście mają charakter czysto subiektywny. Piłka nożna jest sportem zespołowym i trudno wychwycić dorobek indywidualny z tego trudu zbiorowego.Najlepiej potrafi ocenić zawodnika jego trener, choć też nie zawsze. Jednak zazwyczaj tą ocenę trenerzy zachowują dla siebie. Jak porównać zawodników występujących na różnych szczeblach rozgrywek ?

Mimo to stworzyłem algorytmy, które takie rankingi dla zawodników tworzą. Co jakiś czas będę starał się za pomocą tego bloga napisać kilka słów o tej stronie i poszczególnych skryptach.

Wielu zawodników zaczynających swoją przygodę piłkarską od Zawiszy gra lub grało w innych klubach regionu, między innymi dlatego analizy i rankingi rozszerzone zostały o najmocniejsze kluby regionu. Nie ma tutaj znaczenia osobista sympatia lub antypatia autora. Wysiłek zawodników i jakość ich gry decydują. Mam nadzieję, że ta baza danych pomaga w jakimś stopniu w promocji futbolu w naszym regionie.

Zapraszam także do kontaktu ze mną za pośrednictwem tego bloga. W ten sposób możecie pomóc uzupełniać dane zawodników (zwłaszcza miejsce urodzenia bywa kłopotliwe do ustalenia) czy przesłać ich zdjęcia.

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące sposobu działania lub prezentowania rankingów, to pytajcie. Postaram się odpowiedzieć za pośrednictwem tego bloga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz