wtorek, 29 sierpnia 2023

Grają do końca. Emocje w Swarzędzu gwarantowane.

 Zawisza udanie rozpoczął nowy sezon i z 10 punktami zajmuje drugą pozycję w tabeli. Nowi zawodnicy udanie wkomponowali się w zespół. Zaczęły się także pewne problemy z kontuzjami. Jak w tej sytuacji Zawisza zaprezentuje się w Swarzędzu? Czego możemy spodziewać się po Unii Swarzędz? 


Unia z 7 punktami zajmuje szóste miejsce w tabeli III ligi po czterech kolejkach.
Klub przeprowadził kilka ciekawych transferów, które w pierwszej fazie sezonu wydają się ponosić jakość tego zespołu. Unia stawia głownie na byłych zawodników Warty Poznań.

Patrząc na wcześniejsze dokonania największą gwiazdą Unii można by okrzyknąć 

Adriana Laskowskiego

Ten doświadczony obrońca w barwach Warty Poznań rozegrał 9 spotkań w Ekstraklasie. Dla Warty i Polonii Bytom zagrał 32 spotkania w I lidze. Ma także na koncie 112 występów w II lidze. 31 letni daje jakość w środku obrony zespołu. Większą cześć kariery grał w ligach centralnych.

Kolejne wzmocnienie to

Łukasz Spławski

32 letni, wysoki  środkowy napastnik, którego Unia pozyskała z rezerw Lecha Poznań z II ligi może grać także za napastnikiem w centralnej strefie linii środkowej. W ostatnich latach grał w ligach centralnych także dla Warty Poznań i Puszczy Niepołomice. Dysponuje także sporym doświadczeniem ligowym. 

Krzysztof Biegański 

to nowy doświadczony napastnik, który grał w sezonie 2007/2008 w Unii Janikowo. Ma na koncie sporo występów dla Warty Poznań w III, II i I lidze.Unia Swarzędz utrzymała trzon swojej kadry z poprzedniego sezonu i wzmocniła  się kilkom doświadczonymi zawodnikami. To sprawia, że w przekroju całej rundy kibice tego klubu mogą oczekiwać lepszych wyników swojego zepołu. Poprzedni sezon Unia zakończyła na 10 miejscu, w obecnym może powalczyć o znacznie wyższe cele.

Unia jest niepokonana na własnym stadionie od 2 spotkań. Ostanie spotkanie na własnym stadionie zakończyło się wygraną 4:3 ze Stolem Gniewino, przy czym do 88 minuty Unia przegrywała 1:3. to nie bywała historia, że gospodarze zdołali w końcówce strzelić 3 gole i wygrać to spotkanie. W międzyczasie z boiska usunięty został bramkarz gości. Uwaga. Grają do końca. Trzeba na nich uważać do ostatniego gwizdka.

Wiek zespołów

Średnia wieku zawodników Unii Swarzędz: 

- średnia z pierwszych 4 kolejek - 26.50 lat;

- średnia z ostatniego meczu - 26.58 lat.

Średnia wieku zawodników Unii Swarzędz: 

- średnia z pierwszych 4 kolejek - 24.65 lat

- średnia z ostatniego meczu - 24.69 lat.


Unia gra zespołem o dwa lata starszym niż Zawisza.


Niespodziewany lider z Wolina.

Po czterech kolejkach Vineta, która w lecie dokonała kilku ciekawych transferów zajmuje pozycję lidera z 12 punktami. To może być spora niespodzianka, chociaż biorąc pod uwagę końcówkę poprzedniego sezonu Vineta ma już serię 7 kolejnych zwycięstw. To może okazać się w przekroju całej rundy czarny koń rozgrywek. Szerzej będzie na pewno okazja napisać o tym zespole przed bezpośrednim spotkaniem. 

Wysokie miejsce w tabeli zajmuje Świt Szczecin, który nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie wygrywając podobnie jak Zawisza 3 z nich. To potwierdza rolę Świtu jako jednego z faworytów ligi. 

Bardzo dobrze zaczęła Pogoń Nowe Skalmierzyce, która wygrała 3 spotkania, dopiero w środę poległa z rezerwami Pogoni 0:5.

Zawisza udanie rozpoczął rozgrywki, chociaż trzeba trzeźwo zauważyć, że do tej pory graliśmy z trójką beniaminków oraz Unią Solec Kujawski, która na wiosnę broniła się przed spadkiem. Straciliśmy 2 punkty z Elaną, przy czym derbowe mecze trudno oceniać w kategoriach czysto piłkarskich. Tam grają też ogromne emocje. Tak czy inaczej Elana potwierdziła, że dobrze radzi sobie w III lidze gromadząc w 4 meczach 7 punktów. 

Zaczyna się weryfikacja prawdziwej siły bydgoskiego Zawiszy.

Dla Zawiszy mecz z Unią Swarzędz to wejście w poważne III-ligowe granie. To niezły rywal, ze sporym doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek. W dodatku Zawisza ma swoje problemy z kontuzjami i trener Piotr Kołc żeby pokonać zespół z Wielkopolski być może będzie musiał szukać  rozwiązań, które nie były wcześniej sprawdzane. Już nie raz pokazał, że potrafi to robić. Takie mecze w meje ocenie pokazują własnie jakość sztabu szkoleniowego. Na szczęście potencjał całej grupy zawodników, jakimi dysponuje Zawisza jest jak na III ligę poważny, a zawodnicy mają takie umiejętności, żeby odnajdywać się w nowych rolach na boisku. Bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądał w Swarzędzu Zawisza. To co najbardziej martwi to poważna kontuzja Norberta Gaczkowskiego, który zerwał więzadło krzyżowe. Mam nadzieję, że nie złamią go te przeciwności losu. Kontuzje to ciemna strona zawodu piłkarza. 

W zeszłym tygodniu więzadło krzyżowe zerwał Jakub Łukowski, który właśnie co rozegrał sezon życia w barwach Korony Kielce w Ekstraklasie. To są doświadczenia, które nie omijają najlepszych. Obu rekonwalescentom życzę wytrwałości w trudnej drodze odbudowy po kontuzjach.


Bukmacherzy widzą znacznie większe szanse Zawiszy, jednak mój algorytm widzi podobne prawdopodobieństwa na wszystkie trzy możliwości. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz