czwartek, 28 października 2021

5 powodów dla których nie można zlekceważyć Kluczevii.

Już w sobotę Zawisza rozegra spotkanie z Kluczevią Stargard. Bez wątpienia jest faworytem tego spotkania, ale jest przynajmniej kilka powodów dla których gospodarze nie mogą zlekceważyć zespołu gości. 


 1. Kluczevia ma do tej pory tylko 3 oczka na koncie, ale w ostatnich meczach poprawiła obronę i nie traci już tak dużo goli jak wcześniej.  Niedawno przegrała z silną obecnie Unia Janikowo tylko jednym golem, podobnie z Bałtykiem Gdynia. Zremisowała ze Stolem Gniewino 1:1. Spośród czterech ostatnich spotkań w trzech zdobywałą gola. 
 2. Kluczevia to zespół w dużej części złożony z wychowanków,  (uzupełniany graczami głównie z Pomorza Zachodniego) którzy będą w każdym meczu walczyć do końca. Wielu z nich gra w Kluczevii wiele lat. To nie jest klub zbudowany w parę miesięcy 
 3. Zawisza jest dla Kluczevii z pewnością klubem dużego formatu. Dla tych chłopaków możliwość zagrania na naszym 20-tysięczniku to jest przygoda sama w sobie. Urwanie punktów, czy choćby strzelenie gola Zawiszy, to wydarzenie, które byłoby zapamiętanie w klubie na długo. Takimi meczami zdobywa się miejsce w pamięci swoich kibiców.
 4. Dla Zawiszy to "mecz pułapka". Po serii dobrych spotkań w Bydgoszczy oczekuje się tylko 3 punktów. Nie może być inaczej. Ale Kluczevia się nie położy i o te punkty będzie trzeba cholernie ciężko walczyć.
 5. To jest nowe wyzwanie stojące przed Zawiszą: czy bydgoski Zawisza potrafi być skuteczny w roli zdecydowanego faworyta? Tego nie wiemy, dopiero pierwszy taki mecz mamy w sezonie. Jeżeli chcemy myśleć  w przyszłości o awansie, to trzeba się do grania w roli faworyta przyzwyczajać już teraz.


Niepokonani  x 7

Podopieczni Piotra Kołca w ostatnich tygodniach idą jak burza. 

ostatnie 7 kolejek III ligi grupa II


W ostatnich 7 kolajkach Zawisza jest jedynym zespołem w lidze bez porażki. W 7 spotkaniach niebiesko-czarni zdobyli 15 oczek (blians 4-3-0). Tylko punkt więcej w tym okresie zdobyły zespoły Olimpii i Kotwicy. Można powiedzieć, że Zawisza prezentuje w tej fazie sezonu moc zbliżoną do czołówki. W środku tabeli znajduje się jedynie za sprawą słabego początku rundy, który Zawiszy nie wyszedł. W ostatnich tygodniach najlepiej punktuje co ciekawe, Unia Janikowo. która wygrała 6 z 7 spotkań. W tym kontekście bardzo ciekawie zapowiada się nasz mecz już za 2 tygodnie. 


Kluczevia po awansie do III ligi nie przeprowadziła kosztownych transferów mających na celu za wszelką cenę utrzymać zespół w lidze. Stawia, przynajmniej jesienią głównie na zawodników, którzy wywalczyli awans. 

czas gry Kluczevia III liga - stan na dzien 20211028
Najistotniejsze transfery przychodzące (+): 

 1. Miłosz Kraśniewicz - ze Świtu Skolwin III liga
 2. Jakub Kuzio - Flota Świnoujście - III liga - spadek
 3. Mateusz Stolarczyk - z rezerw Pogoni Szczecin III liga - (prawdopodobnie pauzuje za 4 żółte)
 4. Dawid Skoczyk - Gwardia Koszalin III liga - spadek
 5. Szczepan Popko - Huczwa Tyszowice IV liga
 6. Aleks Hendryk - Gwardia Koszalin III liga - spadek

Powyżej zawodnicy, którzy zasilili latem Kluczevię i w obecnym sezonie odgrywają większą rolę w kadrze zespołu.

1.12 zł za 1.00 złoty postawiony na Zawiszę. 

Bukmacherzy niewiele płacą za zwycięstwo Zawiszy przyjmując to zdarzenie jako bardzo prawdopodobne. Tak niskiego kursu na Zawiszę nie było w III lidze od początku sezonu. Jeżeli nie stanie się jakiś kataklizm, to powinniśmy zobaczyć Zawiszę zdecydowanie lepiej operującego piłką, dojrzalszego, szybszego niż rywal.

Rolę faworyta trzeba teraz potwierdzić na boisku. Do boju Zawisza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz