czwartek, 13 września 2018

Bezpośrednie starcia w czołówce ligi. Ktoś straci punkty.

Miniona kolejka Ligi Typera okazała się jak do tej pory najtrudniejsza. Zwycięzcą 5 kolejki okazał się z 32 punktami Mex, drugie miejsce zajął chrisacid, trzecia lokata dla Nerwowy Zabiegowy. Mex wygrał tą kolejkę ze średnią punktów 4,57. Tak trudnego do przewidzenia zestawu wyników jeszcze nie było. To dobrze dla rywalizacji, bo łatwiej można piąć się w górę klasyfikacji typerów.


Don Lipone nadal trzyma się mocno na pozycji lidera klasyfikacji generalnej, chociaż w ostatnich dwóch kolejkach grupa pościgowa naciska coraz bardziej. Na drugim miejscu Frodo, na trzecim Mario.W najbliższej kolejce do zdobycia jest aż 100 punktów, gdyż do typowania udostępnione jest 10 spotkań.

Uwaga. Kilka z nich jest rozgrywanych już w piątek. 


Zostawianie typowania na ostatnią chwilę  może okazać się brzemienne w skutkach.


Dwa spotkania naszej ligi typera można będzie oglądąć w TV. W piątek o godzinie 18:00 w Eurosport 2 zobaczyć będzie można derbowe spotkanie Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław.


Polsat Sport pokaże w sobotę o 12:45 na żywo starcie GKS Tychy z Podbeskidziem Bielsko -Biała. Fajnie się składa, że do GKS-u przeniósł się wychowanek Zawiszy -

Hubert Adamczyk.  

Pomocnik, który z juniorów Zawiszy przeniósł się najpierw do Chelsea Londyn, potem do Cracovii i Olimpii Grudziądz  został zakontraktowany przez Wisłę Płock i wypożyczony do GKS Tychy.

Hubert Adamczyk - pomocnik, wychowanek Zawiszy Bydgoszcz
Hubert w Olimpii w I lidze rozegrał ponad 800 minut, ale ciągle potrzebuje większej ilości minut żeby dojrzeć piłkarsko i wyrobić sobie nazwisko w ligowej piłce. Trzymam kciuki, żeby jego pobyt w Tychach był jak najbardziej udany z pożytkiem dla klubu i piłkarza.


 Włocłavia podejmuje Unię Solec Kujawski. Na swoim terenie będzie miała szansę na przełamanie.Zupełnie na deser czeka nas w niedzielę spotkanie w Bydgoszczy na Sielskiej, gdzie Zawisza podejmie Fliska.


Emocji nie powinno zabraknąć. Na pewno na boisku zabraknie Krzysztofa Urtnowskiego, który będzie pauzował za czerwoną kartkę otrzymaną w Łochowie. Po świetnym spotkaniu Zawiszy przeciwko Sportisowi w niedzielę czeka nas walka o ligowe punkty z Flisakiem, który ostatnio pokonując na wyjeździe 1:4 Gryfa Sicienko udowodnił, że potrafi być skuteczny w grze z kontry. Po 5 kolejce Zawisza został liderem V ligi. Teraz czeka nas walka o utrzymanie się na szczycie. W zespole Flisaka gra były zawodnik Zawiszy - Tomasz Warczachowski. To niesamowite, że mimo upływu lat wciąż zachowuje kondycję pozwalającą na grę na poziomie V ligi i w dodatku zdobywa w niej gole. Tomek Warczachowski jest świetnym przykładem solidnego ligowca, który potrafił utrzymać się na dobrym ligowym poziomie przez ponad 20 lat grania w piłkę. Bardzo miło będzie zobaczyć znowu w Bydgoszczy tą postać o posturze prawdziwego gladiatora. Dzisiaj 13 września, kończy 44 lata. Wszystkiego najlepszego. Tomasz rozegrał dla Zawiszy 53 spotkania na poziomie II ligi zachodniej z czego ponad połowa to były zwycięstwa (29-16-8).W tej kolejce do typowania także dwa bardzo ciekawe spotkania zespołów  z czołówki naszej okręgówki. Sokół Radomin podejmie Mustanga Ostaszewo, a Promień Kowalewo, który pokonał ostatnio Mustanga podejmie Cyklon, rewelacyjnego beniaminka z Kończewic.

Dołącz do naszej zabawy. Wypróbuj typera Zawiszy. Pokaż, że potrafisz trafnie przewidzieć wyniki spotkań.

Zaloguj się i typuj tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz