sobota, 3 września 2016

W ostatnim dniu okienka transferowago Zawiszę zasilił napastnik niezłego IV-ligowca.

Zawisza Bydgoszcz zgłosił do rozgrywek 29 graczy. O większości z nich informacje pojawiały się w mediach już wcześniej. Sylwetki kilku z nich warto jednak przybliżyć. W ostatnim dniu sierpnia Zawisza pozyskał Marcina Szmańkowskiego, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem IV ligowego ROL.KO Konojady, walczącego o awans do III ligi. 32-letni napastnik wystąpił w poprzednim sezonie w końcówkach pięciu spotkań. Sam fakt, że był w kadrze jednego z najmocniejszych IV-ligowców naszego regionu pokazuje jego potencjału. Z pewnością ten zawodnik może być wartościowym członkiem zespołu Zawiszy. W sezonie 2010/2011 Marcin występował w III lidze w zespole Chemika Bydgoszcz. To jest krzepiące, że tylu wartościowych zawodników postanowiło związać się z Zawiszą przeżywającym organizacyjnie trudne chwile. Życzę dobrego, szybkiego wkomponowania się w drużynę i zdobywania wielu bramek.

zdjecie: chemikbydgoszcz.futbolowo.pl


W pierwszej połowie spotkania z Wisła Fordon kibicom Zawiszy miał okazję zaprezentować się obrońca Patryk Szymański. Patryk (rocznik 1994) to młody, perspektywiczny zawodnik. W IV lidze grał w sezonie 2014/2015 (1502 minuty w 28 spotkaniach Gromu Osie).

W sezonie 2014/2015 na poziomie III ligi we Wdzie Świecie grał Sergiusz Kot. Ten 28 letni gracz w sparingach zaprezentował sporo udanych zagrań. Być może ten sezon będzie obfitował w jego bramki i asysty. W sezonie 2014/2015 Sergiusz Kot spędził na boiskach III ligi 389 minut w trakcie 18 spotkań ligowych.

W Unii Solec Kujawski w sezonie 2014/2015 grał Adam Wiśniewski. W jego grze ciągle widać dobry przegląd pola. W sparingach często długimi, celnymi podaniami obsługiwał swoich kolegów. Jeżeli zdrowie dopisze, to Wiśniewski z pewnością ponownie będzie wyróżniającą się postacią Zawiszy. Gra na poziomie III ligi pozostawia trwałe pozytywne nawyki, których się tak łatwo nie zapomina.
W sezonie 2014/2015 ten zawodnik spędził na boiskach III ligi 732 minuty w 10 spotkaniach rozegranych barwach Unii Solec Kujawski.

W zeszłym sezonie najwyżej spośród obecnych zawodników Zawiszy grał Nikodem Kasperczak (21 lat). W Barwach Sparty Brodnica w III lidze rozegrał 9 spotkań (498 minut).

Sylwetki wszystkich zawodników Zawiszy zaprezentowane są na stronie http://zawisza-bydgoszcz.futbolowo.pl/roster/kadra-2016-2017 , której lekturę serdecznie polecam.

W ten weekend Zawisza pauzuje w związku z wycofaniem się z rozgrywek Sparty Bydgoszcz. Jest więc dodatkowy tydzień na zgrywanie się nowego zespołu Zawiszy, czy pracę nad kondycją.

Za tydzień (10 września, godz. 16:00) rywalem niebiesko-czarnych będzie Zorza Ślesin.


W tym sezonie będzie dużo okazji do zwiedzania naszego pięknego regionu. Po 2,5 letnim bojkocie spotkań każda okazja jest dobra, żeby zobaczyć Zawiszę w akcji i kibicować z całego serca.

Już pierwszy ligowy mecz pokazał, że zawodnikom Zawiszy nie brakuje woli walki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz