wtorek, 3 listopada 2015

Zawisza przegrał w tym sezonie już 3 domowe mecze. Więcej niż przez całe 2 sezony 2011-2012 i 2012-2013.

Zawisza przegrał na swoim stadionie już 3 mecze w tym sezonie.

To więcej niż w dwóch ostatnich sezonach I-ligowych. Jeżeli tak dalej pójdzie, to każdy będzie do Bydgoszczy przyjeżdżaj po 3 punkty "jak po swoje". Ale warto przypomnieć, że jeszcze niedawno, gdy Zawisza grał na Gdańskiej "w dwunastu", większość z przyjezdnych ekip mogła jedynie nieśmiało marzyć o jednym skromnym punkciku wywiezionym z Bydgoszczy.

W sezonie 2011-2012 na stadionie Zawiszy w I lidze udało się wygrać tylko 2:3 Termalice Bruk-Bet Nieciecza. A warto pamiętać, że Zawisza występował w tym sezonie jako beniaminek !

Tylko jedną domową porażkę poniósł Zawisza 4 lata temu
Jakże miło patrzy się na średnią frekwencję na Zawiszy przekraczającą w tamtym sezonie 5 tysięcy widzów. To były czasy i atmosfera. Kto był ten przypomni sobie łatwo ten miażdżący rywali doping. Potocznie mówi się, że kibice to dwunasty zawodnik, ale moim zdaniem nie ma w tym ani odrobiny przesady. Piłka to gra, w której sporą rolę odgrywa głowa, mentalne nastawienie zawodników. Czy teraz Zawisza ma słabszy kadrowo zespół? Nie sądzę. Przecież dobrze sobie radzi na wyjazdach, zdobywa sporo bramek. Ale z magii własnego stadionu i 12-go zawodnika od dawna nie korzysta.


W kolejnym sezonie 2012 - 2013 Zawisza na swoim stadionie przegrał również tylko jeden raz.
Sztuki tej udało się dokonać Stomilowi Olsztyn, który wykorzystał osłabienie gospodarzy po tym jak czwórka graczy z podstawowego składu została "wykartkowana"w końcówce poprzedniego spotkania Zawiszy w Katowicach.

Również tylko jedną domową porażkę poniósł Zawisza 3 sezony temu


Warto dodać, że wspomniane wyżej 2 sezony w I-ligowej historii Zawiszy nie  są niczym nadzwyczajnym.
Jak pokazuje tabela wszech czasów rozgrywek toczonych na zapleczu ekstraklasy, Zawisza w 34 sezonach poniósł zaledwie 76 domowych porażek. Wypada 2,23 domowej porażki na każdy sezon spędzony na drugim szczeblu rozgrywek. To daje zaledwie 15,9% porażek spośród spotkań rozgrywanych u siebie. Teraz Zawisza ma już3 domowe porażki, a jest dopiero listopad.

Pełna tabela wszech czasów II

Jako ciekawostkę można dodać, że najlepszy wynik w tej kategorii uzyskała bezsprzecznie Amica Wronki. Nie przegrała żadnego spotkania domowego, wygrywając 14. Na zapleczu Ekstraklasy spędziła w efekcie tylko jeden sezon.

Spośród klubów, które nieco więcej pograły w tej klasie rozgrywkowej warto wyróżnić Unię Racibórz. Unia rozegrała w II lidze 162 domowe mecze przegrywając tylko 16 z nich, czuli 9,8%.

Tylko 11 na 105 domowych meczów przegrał BKS Stal Bielsko - Biała. ( 10,5%).

Spośród grających obecnie w I lidze klubów najmniejszy procentowo udział domowych porażek posiadają:
  • GKS Bełchatów (27/251 - 10,7%);
  • Zawisza Bydgoszcz (76/268 - 15,9%);
  • GKS Katowice (60/332 - 18,1 %);
  • Zagłębie Sosnowiec (40/125 - 18,3%);
  • Arka Gdynia (90/461 - 19,5%).
Pozostałe drużyny grające obecnie w I lidze mają wyższy udział domowych porażek niż 20%.

Najbliżej tej granicy jest Miedź Legnica (21,03%) oraz Wisła Płock (21,25%).

Co ciekawe, GKS Bełchatów w obecnym sezonie również został pokonany na własnym stadionie już trzykrotnie, tak samo jak GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. Arka trzyma jeszcze jakość fason z dwoma domowymi porażkami, ale przecież do końca sezonu jeszcze sporo kolejek.

W obecnym sezonie po jednej domowej porażce w I lidze mają Dolcan Ząbki  i Stomil Olsztyn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz