czwartek, 29 października 2015

Transfery.info o rosnącej frekwencji [nowe zestawienie średnich frekwencji -trendy]

Chciałbym podzielić się z Wami ciekawym tekstem dotyczącym zjawisk powodujących wzrosty i spadki frekwencji na stadionach.

Tekst ukazał się na portalu transfery.info

pod tytułem:

Frekwencja w Ekstraklasie coraz lepsza. Czy to zasługa reformy?

Żeby zachęcić Was do lektury tekstu przytoczę jeden krótki akapit:

"Od wielu lat problemem polskich klubów jest przyciągnięcie fanów na stadion. Piłkarze grają, poza nielicznym wyjątkami, na pięknych, nowoczesnych obiektach, które są wyposażone w liczną ofertę usług gastronomicznych. Powstały sektory rodzinne z atrakcjami dla najmłodszych i loże biznesowe dla zamożniejszych kibiców. Mimo to, władze wielu klubów wciąż marzą o momencie, który za naszą zachodnią granicą zdarza się co weekend."Ausverkauft" - czyli "wyprzedany" jest niemal każdy mecz w Bundeslidze."

 Jest mi tym bardziej miło, że w tekście cytowane są dane ze strony zawisza1946.pl dotyczące średniej frekwencji w obecnym sezonie. No dobra, rozpiera mnie duma, że taki fajny portal cytuje moje zestawienia.

transfery.info

W tym momencie warto zaznaczyć, że cytowane zestawienie ma charakter dynamiczny i obecnie średnie frekwencje w klubach mają już inne wartości.


Przy okazji chciałbym Wam pokazać nowe zestawienie aktualnej frekwencji, o którym pisałem już na blogu Futbol w LiczbachFrekwencje na polskich stadionach 2015/2016Oprócz średnich frekwencji z obecnego sezonu pokazuję frekwencję ostatniego ligowego domowego meczu każdej drużyny i trend w stosunku do średniej opisany wartością i kolorem zielonym lub czerwonym. 100% oznacza brak zmiany w stosunku do średniej. Myślę, że taki sposób prezentacji danych jeszcze bardzie wyraźnie pokazuje dynamikę zmian frekwencji i może być interesujący.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz