wtorek, 19 września 2023

Czy Świt zgubi w sobotę punkty? Pogoń NS ma problemy w meczach domowych.

 Przed nami 9 kolejka III ligi, w której dojdzie do pojedynków dwóch bezpośrednich rywali z czołówki tabeli (TOP6).

Zawisza pojedzie do Nowych Skalmierzyc, a Świt Skolwin do Kartuz Co ciekawe, w obu tych spotkaniach szanse zespołów w ocenie bukmacherów rozkładają się dość równomiernie. Druga w tabeli Vineta oraz trzecia Elana ich zadniem powinyn sobie dość łatwo poradzić z rywalami. 

Do tej pory zespoły gromadziły punkty głównie w starciach ze słabszymi rywalami. W jek kolejce dojdzie do bezpośrednich starć, które mogą pokazać słabe punkty Świtu, czy, miejmy nadzieję, Pogoni Nowe Skalmierzyce. 

Zawisza przystąpi do tej rywalizacji po efektownym zwycięstwie na KP Starogard Gdańśki 6:0. Cieszy powracająca forma strzelecka, która jest konsekwencją dobrej koncentracji zawodników, determinacją do gry ofensywnej, dokładności podań i precyzji wykończenia akcji. Dobrze, że Zawisza przerwał serię bez wygranej, jednak ciągle potrzeba nam dobrej serii zwycięstw, która mogłaby nas wynieść w górę tabeli i zmniejszyć stratę do lidera. 

Sprzyja nam ogólna tendencja w tej lidze, która pokazuje, że paradoksalnie łatwiej wygrywać na wyjazdach (28 wygranych gospodarzy i 30 zwycięstw gości do tej pory).

Ostatnie dwa wyjazdy Zawiszy do tego miasta zakończyły się gładkimi wygranymi niebiesko-czarnych: 

Zawisza Bydgoszcz vs. Pogoń Nowe Skalmierzyce

SezonRozgrywkiDomWyjazd
2021-2022III liga (4)4 : 13 : 0
2022-2023III liga (4)1 : 24 : 0

W domu zaliczyliśmy porażkę 1:2 z tym rywalem 18 marca 2023. Na wyjeździe punktowaliśmy na maksa. Pogoń przygniatającą większość swoich punktów w tym sezonie zdobyła na wyjazdach (13/16, czyli 81%). W domu się męczy. 

W przekroju całego poprzedniego sezonu rywale także zdobyli 61% punktów na wyjazdach. To pokazuje, że można mówić w przypadku tego meczu o atutcie obcego boiska dla podopiecznych Piotra Kołca. W takiej dużej próbce nie ma mowy o przypadku. Pogoń gra znacznie lepiej na wyjazdach. 

Obecnie Pogoń dysponuje okazałą serią 9 wyjazdowych spotkań bez porażki, ale w domu dwa ostatnie mecze przegrała: 
  • z Pogonią Szczecin 0:5
  • ze Stolem Gniewino 1:2
To gospodarze z punktu widzenia tych statystycznych rozważań mają wiekszy problem przed meczem. Zawisza mimo ciągłego braku Patryka Urbańskiego dysponuje ciagle jedną z najlepszych formacji obronnych. Traci niecałego gola na mecz. To pokazuje, że trenerowi Kołcowi udało sie mimo braków kadrowych w obronie opanować sytuację. Na wysokości zadania stają zawodnicy, którzy są obecnie do dyspozycji. Bez wątpienia jest w tym zasługa całego zespołu, który aktywnie broni wszystkimi  formacjami. Nikt nie jest zwolniony z zadań defensywnych. 

W przypadku wygranej niebiesko-czarni przeskakują Pogoń w ligowej tabeli, różnica między zespołami wynosi dzisiaj 2 punkty. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz