sobota, 11 czerwca 2022

Zawisza - Bałtyk . Z nikim tak często nie remisowaliśmy w całej historii.

 Zawisza pożegna się w tym sezonie z publicznością na Gdańskiej w spotkaniu z Bałtykiem Gdynia. 

Co ciekawe Bałtyk jest jednym z dwóch zespołów, które w ligowych meczach przyjeżdżali na Gdańską przynajmniej 10 razy i nigdy nie udało im się wygrać z Zawiszą, Tym razem także goście nie są faworytem. 
Bałtyk w Bydgoszczy przegrał 8 razy , 6-krotnie zremisował, bilans bramek 25-10. Generalnie w rywalizacji z  Bałtykiem Zawisza zgromadzil najwięcej remisów - 15 razy zespoły dzieliły się punktami. 


"Kadłuby" nie są jeszcze dzisiaj pewni utrzymania, ale w sobotę o 17-tej będzie już pomeczu Pogoni II Szczecin z Bałtykiem Koszalin. Jeżeli Pogoń wygra , to Bałtyk , ten z Gdyni automatycznie się utrzymuje. Jest to dość prawdopodobny wariant. 


Bałtyk Gdynia gra w tym sezonie jednym z najmłodszych zespołów w naszej lidze. Średnia wieku wynosi w tym zespole 23 lata i 66 dni. 

Zdecydowanie więcej puntów, prawie 3/4 zgromadził na swoim własnym stadionie.

W tym sezonie na wyjazdach zgromadził dopiero 9 oczek. Nawet pod nieobecność wykartkowanych  Macieja Koziary i Cypriana Maciejewskiego, nawet gdy trener Kołc będzie oszczędzać kogoś na środowy finał Pucharu Polski, trudno mi sobie wyobrazić domową porażkę Zawiszy z Bałtykiem w sobotę. Nawet, jeżeli Bałtyk będzie jeszcze na musiku w przypadku wiktorii Bałtyku Koszlin w Szczecine. 

Jeżeli Zawisza ma zamiar w przyszłym sezonie włączyć się do rywalizacji w czołówce tabeli, to nawet zawodnicy z szerokiej kadry muszą dysponować umiejętnościami wystarczającymi na pokonanie Bałtyku na Gdańskiej.

Zawisza ma ostatnią okazję przed swoją publicznością zmazać niekorzystne wrażenia po ostatniej domowej porażce z KP Stargard oraz po niedawnej wysokiej porażce w Szczecinie. 

Przy historycznej tendencji do remisów trudno wykluczyć jednak podział punktów. Zawisza w tym sezonie w domu dzieli się jednak punktami niezwykle rzadko - tylko 2 razy.

Realnie rzecz biorąc, Zawisza udany sezon, którego celem było utrzymanie skończy w środku tabeli i ma ciągle szanse na 52 punkty. Warto to podkreślać, że od dawna żaden zespół z Bydgoszczy nie zrobił takiego wyniku w III lidze. Na podsumowania będzie jeszcze czas, ale z mojego subiektywnego punktu widzenia uważam go za udany. Myślę, że zawodnicy zasłużyli na podziękowania za skuteczną walkę o utrzymanie. To był niezmiernie ważny krok w procesie odbudowy klubu. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz