niedziela, 8 lipca 2018

Misja na najbliższe lata. Odbudować tożsamość Zawiszy w oparciu o wychowanków.

Chciałbym w całości przytoczyć tekst - manifest opublikowany na oficjalnym profilu FB Stowarzyszenia. Taka deklaracja wydaje się niezmiernie ważna.

Przyjdź do Zawiszy, stań się częścią wyjątkowego projektu.
Zawisza Bydgoszcz zaprasza zawodników urodzonych w latach 1998-2002 zainteresowanych grą dla niebiesko-czarnych do kontaktu z kierownikiem zespołu Krzysztofem Jóźwikiem pod numerem telefonu 507443158.Szczególnie zapraszamy wszystkich wychowanków klubu oraz zawodników mentalnie mocno związanych z naszym zespołem. Takiego właśnie Zawiszę chcemy tworzyć. Wchodzimy w trzeci rok odbudowy klubu. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że po upadku spółki WKS Zawisza i rozpadzie I-ligowego zespołu legły w gruzach marzenia kibiców, ale także marzenia wielu młodych piłkarzy z Bydgoszczy i regionu, którzy właśnie z Zawiszą wiązali swoje marzenia i nadzieje na piłkarski rozwój. Chcemy zrobić wszystko co możliwe, by nasze wspólne marzenia mogły się jak najszybciej zrealizować.
Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza przystąpiło w 2016 roku do odbudowy klubu z największego upadku w historii, od poziomu B-klasy. Robimy to dla ogromnej rzeszy kibiców, którzy ciągle marzą o powrocie Zawiszy na centralny szczebel rozgrywek, ale robimy to także dla Was, piłkarzy, którzy będą chcieli ciężko pracować, rozwijać się i zapisywać nowe, coraz lepsze karty w historii. Możecie rozwijać się razem z Zawiszą. Jesteśmy przekonani, że Zawisza będzie kroczył w górę piłkarskiej drabinki ligowej. Róbcie to razem z nami.
Bydgoski Zawisza to klub z ambicjami, który w najbliższych latach ciągle będzie grał o awans do wyższej ligi. Nasze ambicje nie kończą się na okręgówce, nie kończą nie na IV czy III lidze. Miejsce Zawiszy jest w Ekstraklasie i zamierzamy tam dotrzeć. Będziemy stawiali na swoich. Zawisza zbyt wysoką cenę zapłacił za całkowitą utratę tożsamości zespołu w czasach zarządzania klubem przez Radosława Osucha. Chcemy dzisiaj wyraźnie powiedzieć, że Zawisza będzie miejscem gdzie ponownie będzie się rozwijało wielu naszych własnych wychowanków.
Nie jest to deklaracja bez pokrycia. W okresie poprzedniej odbudowy klubu Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza zbudowało zespół oparty na wychowankach i wyróżniających się zawodnikach z regionu, związanych z Zawiszą od dłuższego czasu. Ten zespół osiągnął awans na poziom centralnych rozgrywek II ligi zachodniej i w składzie złożonym praktycznie z zawodników z regionu i utrzymał się na tym szczeblu rozgrywek. Chcemy zrobić to ponownie i wiemy jak to zrobić. Ostatnio zespół złożony w większości z "naszych" utrzymał się w II lidze w sezonie 2008-2009 i był to zespół prowadzony przez Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza. Ta sztuka nie udał się przez prawie dekadę żadnemu innemu zespołowi z regionu. Zawisza w kolejnym sezonie został przejęty przez miejską spółkę i niestety wtedy rozpoczął się proces utraty tożsamości tego zespołu. Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza do końca okresu zarządzania zespołem seniorów Zawiszy stawiało na swoich wychowanków. Chcemy to dzisiaj wyraźnie podkreślić. Naszą misją jest dzisiaj ponownie odbudowa Zawiszy w oparciu o zawodników związanych z klubem i regionem bydgoskim.
Wszystkich, którzy podzielają naszą wizję zapraszamy na nasze mecze, na trybuny, zapraszamy firmy do grona sponsorów, zapraszamy zawodników do walki o miejsce w nowym Zawiszy i na kartach historii tego klubu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz