środa, 23 maja 2018

Szok. Kibice Legii na swojej stronie internetowej obrazili działaczy klubu i będą grali za karę w Łomiankach.

Absurdalna sytuacja ?

Oczywiście, że absurdalna. Różne napięcia panowały pomiędzy zarządem i właścicielami Legii, a jej kibolami, gdy ci na przykład demolowali kolejne miasta w Europie czy wdali się w bijatykę na własnym stadionie z Jagiellonią. Nikt jednak nie wpadłby na pomysł, żeby wywalać Legię do Łomianek czy Ząbek. 

Klub, który jest dumą miasta i przyciąga uwagę tysięcy jego mieszkańców niezależnie od wszystkich okoliczności musi być otoczony pieczą. Nie ma w tej kwestii większego znaczenia co sobie piszą kibice na swoich stronach i czy to jest akurat na rękę władzom klubu czy miasta.

Niezależnie od tego co wymyślą kibole z Poznania, to Lech będzie  grał na Bułgarskiej, bo głupotą jest niszczenie własnych marek, z poznaniacy nie są głupi. Są może skąpi, ale nie głupi.

W Bydgoszczy takie absurdalne sytuacje są ciągle na porządku dziennym. Wiceprezes CWZS Zawisza Bydgoszcz, Dariusz Bednarek,  jest urażony wpisami na stronie kibiców Zawiszy na swój temat i w ten sposób tłumaczy swoją niechęć do powrotu Zawiszy na stadion Zawiszy.
Dariusz Bednarek

CWZS zarządza obecnie obiektami Zawiszy, ale są to obiekty miejskie. Są własnością bydgoszczan, którzy kiedyś te obiekty budowali, potem za pieniądze bydgoszczan obiekty były rozbudowywane. Szkoda, że obecny prezydent Rafał Bruski tego nie dostrzega. Jest tak samo urażony tym co o nim mówią kibice.

Odnosząc się negatywnie do Stowarzyszenia Piłkarskiego zasłania się stroną internetową zawiszafans.net
To dziwne, bo Stowarzyszenie Piłkarskie ma własną stronę internetową zawisza.bydgoszcz.eu

Ja na tym blogu też kilkakrotnie wyrażałem swoją negatywną opinię na temat udziału prezydenta Rafała Bruskiego w doprowadzeniu Zawiszy do największego upadku w historii akurat na 70- lecie klubu. Z obszernym uzasadnieniem. Na moim blogu czy profilu FB także wisi logo Zawiszy, no bo co ma wisieć? Logo innego klubu? Nigdy nie uzyskałem żadnej zgody na jego używanie, bo to jest normalne, że każdy kto pisze o Zawiszy zamieszcza jego logotyp. Zawsze  to jakaś forma promowania marki i mam nadzieję, że klub jest zadowolony. Moje teksty to jednak moja prywatna ocena sytuacji. Teksty kibiców to także ich własna ocena działań poszczególnych osób zaangażowanych personalnie w upadek klubu. Utożsamianie takich wypowiedzi ze stanowiskiem Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza nie ma większego sensu.

Czy wystarczy użyć logo Bydgoszczy, żeby mieć prawo wypowiadać się w imieniu bydgoszczan? Czy wystarczy płacić podatki w Bydgoszczy, żeby mieć prawo wypowiadać się w imieniu wszystkich bydgoszczan? No pewnie, że to tak nie działa. Trudno uwierzyć, że taką konstrukcję myślową stosują w Bydgoszczy władze CWZS i władze miasta. Mogę się w ten sposób z powodzeniem bawić przez 4 lata, ale potem na chwilę dochodzą do głosu zwykli ludzie i mają szansę to przerwać podczas wyborów prezydenckich. Myślę, że wielu bydgoszczan ciągle po prostu chciałoby oglądać Zawiszę w Bydgoszczy. 


Chciałoby prezydenta, który potrafi rozmawiać z ludźmi i nawet te trudne sytuacje rozwiązywać, zamiast dolewać oliwy do ognia. Mam nadzieję, że ci którzy pragną powrotu Zawiszy do Bydgoszczy potrafią przekonać także swoich znajomych, rodziny, że potrzebna jest zmiana władz w mieście. Zawisza w B-klasie i A-klasie gościnnie grał  w Potulicach, ale w kolejnych etapach odbudowy klubu potrzebny jest stadion spełniający coraz trudniejsze licencyjne wymogi panujące w wyższych klasach rozgrywkowych.

Był czas emocjonalnego nakręcania emocji za czasów Radosława Osucha, ale potem powinien nadejść czas dialogu. Dwa lata to chyba wystarczająco dużo czasu, żeby się zreflektować i zacząć kierować dobrem miasta? Ja tego oczekuję od człowieka, który sprawuje funkcję prezydenta mojego miasta. Tego oczekuje również Rada Miasta Bydgoszczy, która kolejny raz wezwała prezydenta Rafała Bruskiego do podjęcia działań zmierzających do powrotu Zawiszy do Bydgoszczy.

Zawisza jest największą piłkarską marką w mieście i całym regionie. Zasługuje na wsparcie i może sprawić nam wszystkim jeszcze wiele radości.Prędzej czy później piłkarski Zawisza Zostanie odbudowany.

Jeżeli Zawisza nie poddał się w 8 lidze wyrzucony ze swoich obiektów i na przekór trudnościom walczy o drugi z rzędu awans, to znaczy, że jest niezniszczalny. 


Nie ma się co łudzić, że uzyska wsparcie obecnych władz. Sprawa powrotu Zawiszy do Bydgoszczy jest w rękach wyborców.

Mam nadzieję, że większość wyborców w drugiej turze wyborów zdecyduje o potrzebie zmian. Powodów do zmian władzy w Bydgoszczy jest zresztą wiele. Los Zawiszy jest jednym z nich.
Wierzę, że bydgoszczanie mają przede wszystkim większe ambicje niż obecny prezydent tego miasta.


czytaj też: Dlaczego Bydgoszcz nie jest już miastem sportu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz