środa, 23 marca 2016

Na Zawiszy zagra dzisiaj kadra Polski U-21 Marcina Dorny.Środowy mecz towarzyski w Bydgoszczy, który będzie dla reprezentacji Polski U-21 kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy 2017, rozpocznie się o godzinie 18:00. 26 marca biało-czerwoni zmierzą się zaś o 14:00 z Białorusią we Włocławku.

Kadra U-21 na mecze z Finlandią i Białorusią:
BramkarzeDamian Podleśny (Chojniczanka Chojnice)
Jakub Wrąbel (Śląsk Wrocław)

ObrońcyPaweł Bochniewicz (Granada CF)
Paweł Dawidowicz (Benfica Lizbona)
Jarosław Jach (Zagłębie Lubin)
Paweł Jaroszyński (Cracovia)
Tomasz Kędziora (Lech Poznań)
Igor Łasicki (AC Rimini)
Hubert Matynia (Pogoń Szczecin)
Sebastian Rudol (Pogoń Szczecin)

PomocnicyPrzemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok)
Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin)
Patryk Lipski (Ruch Chorzów)
Kamil Mazek (Ruch Chorzów)
Łukasz Moneta (Ruch Chorzów)
Radosław Murawski (Piast Gliwice)
Alan Uryga (Wisła Kraków)

NapastnicyAdam Buksa (Lechia Gdańsk)
Krzysztof Piątek (Zagłębie Lubin)
Mariusz Stępiński (Ruch Chorzów)
Oskar Zawada (Twente Enschede)

Marcin Dorna , fot: laczynaspilka.plSpora część kadrowiczów Marcina Dorny gra w polskiej Ekstraklasie. Kilku z nich pełni już ważne funkcje w swoich drużynach. Jedenastu z nich ma rankingi z Ekstraklasy przekraczające 2 tysiące punktów. Wymienić tu można choćby:
  • Radosława Murawskiego - ranking 5095 punktów - Piast Gliwice;
  • Mariusz Stępińskiego - ranking 4230 punktów - Ruch Chorzów;
  • Patryka Lipskiego - ranking 4077 - Ruch Chorzów;
  • Kamila Mazka - rank 3364 - także Ruch;
  • Krzysztofa Piątka - rank 3153 - Zagłębie Lubin;
  • Jarosława Kubickiego -rank 3144 - także Zagłębie;
  • Przemysława Frankowskiego - rank 2823 - Jagiellonia.


Zatem są to zawodnicy, mimo młodego wieku przerastający poziomem zawodników, których można na co dzień obserwować na boiskach naszego regionu. Spośród zawodników występujących we wszystkich klubach Kujawsko-Pomorskiego, tylko Kamil Drygas ma na obecnym etapie rozgrywek ranking przekraczający 2 tysiące punktów. Ranking graczy naszego regionu możecie znaleźć tutaj.
Poza wschodzącymi gwiazdami naszej Ekstraklasy w reprezentacji Marcina Dorny grają oczywiście również zawodnicy występujący na codzień za granicą, zatem występ kadry U21 jest rzeczywiście wyśmienitą okazją zobaczyć futbol na niezłym poziomie. Na takie widowisko mam dzisiaj nadzieję.Zapraszam Was do zapoznania się z rankingiem młodzieżowych  zawodników grających w Ekstraklasie.

Ranking młodzieżowców Ekstraklasy [U21]

Jak wiadomo, w przypadku turniejów rozgrywanych przez reprezentację U21 istotny jest wiek zawodników w momencie rozpoczęcia eliminacji, stąd część zawodników obecnej reprezentacji pochodzi z rocznika 1994. Nie znajdziecie ich w rankingu młodzieżowców Ekstraklasy, ale za to znajdziecie ich w pełnym rankingu zawodników Ekstraklasy:

Ranking zawodników Ekstraklasy [2015/2016]

 

 W ostatniej kolejce ligowej siedmiu z nich wpisało się na listę strzelców w Ekstraklasie. Pod tym względem 28 kolejka Ekstraklasy okazała się rekordowa. Młodzieżowcy strzelali jakby się umówili.


Więcej informacji na ten temat:
Kolejka goli młodzieżowców. Tabela młodzieżowych strzelców Ekstraklasy


Blog Zawisza1946.pl przygasł ostatnimi czasy. Kibicowski Zawisza czeka na powrót na trybuny i zakończenie bojkotu. Jednak dzisiejszy mecz jest świetną okazją do odwiedzenia naszego stadionu także dla tych, którzy prowadzą bojkot.

Przy okazji zapraszam wszystkich na bloga Futbol w Liczbach, gdzie ostatnimi czasy skupiam się na typowaniu spotkań Ekstraklasy i różnych rankingach zawodników, statystykach frekwencji.

Zapraszam na : Futbol w Liczbach.

Zachęcam Was też serdecznie do polubienia profilu FutbolwLiczbach na Facebook, jeżeli podobają się Wam moje teksty i chcecie ich więcej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz