poniedziałek, 6 lipca 2020

Kamil Żylski - wzmocnienie ofensywy Zawiszy.

Dwa lata temu Kamil przechodził do I-ligowego Łódzkiego KS-u. Po świetnym sezonie spędzonym w III lidze w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie strzelił 18 goli, jego przeprowadzka do Łodzi stała się faktem. W rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 wystąpił w I lidze w 5 spotkaniach.

Później przez III-ligowe kluby: Radunię Stężyca i KP Starogard Gdański dotarł do Janikowa. W Unii wszyscy oczekiwali na eksplozję jego talentu, ale zamiast tego nastąpiła eksplozja korona wirusa, która zatrzymała cały piłkarski świat w bezruchu.

Obecnie Kamil powrócił do swojego macierzystego klubu - Zawiszy Bydgoszcz. To tutaj stawiał pierwsze kroki w dorosłym futbolu. Pozyskanie Kamila może przełożyć się na realny wzrost ofensywnego potencjału niebiesko-czarnych.
W 3 klubach pokazał już, że potrafi strzelać po kilkanaście goli w sezonie, na poziomie III i IV ligi. Teraz w Zawiszy w IV lidze ma stać się jednym filarów naszej ofensywy. Pozyskanie Żylskiego jest kontynuacją budowy zespołu opartego na wychowankach. Wierzę, że ten sposób budowy nowego Zawiszy przełoży się na charakter i dobre wyniki zespołu jesienią.
W Bydgoszczy powstaje obecnie ciekawy zespół, w którym wychowankowie będą nadawać ton. Wielu zawodników zbierało w ostatnich latach piłkarskie doświadczenia w Zawiszy, ale też innych miejscach kraju. Teraz ta grupa ludzi będzie dla nas walczyć o III ligę. Dyrektor sportowy klubu Marcin Łukaszewski ponownie wykonał kawał dobrej roboty ściągając Kamila Żylskiego na Gdańską. Ja poinformowały władze klubu w mediach społecznościowych, Kamil trafia na Gdańską na zasadzie wypożyczenia. Mam nadzieję, że żaden wirus nie przeszkodzi nam w obserwowaniu jak ten zespół będzie się kształtował jesienią w ligowych bojach.

W sobotnim sparingu z Włocławią Kamil dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz też: http://blog.zawisza1946.pl/2018/06/kamil-zylski-wraca-na-poziom-i-ligi-w.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz