sobota, 17 listopada 2018

Znamy zwycięzców ligi typera.

Trudno w to uwierzyć, ale rywalizacja pomiędzy dwoma najlepszymi typerami jesieni toczyła się do ostatniego meczu, który było spotkanie Chrobrego Głogów z naszymi braćmi z Tychów. W zespole gości do 87 minuty występował Hubert Adamczyk. Do 74 minuty spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis dający zwycięstwo Don Lipone. Po golu Daniela Tanżyny najlepsi typerzy zrównali się ze sobą punktami i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Regulamin konkursu przewidywał ilość punktów, jako jedyne kryterium kolejności w lidze typera. W tej sytuacji z przyjemnością ogłaszam, że mamy dwóch zwycięzców ligi typera:

Don Lipone, który liderował przez wiele tygodni oraz Mario, który był liderem przed ostatnią kolejką. Obaj typerzy zdobyli po 698 punktów.

Pierwsza edycja ligi typera z dwoma zwycięzcami. Gratulacje.

Trzecią lokatę zajął chrisacid. Gratulacje dla całej trójki.

Ostatnią kolejkę wygrał Greg, który miał świetną końcówkę ligi typera, ale nie zdołał nadrobić strat spowodowanych brakiem obstawienia wyników spotkań w jednej kolejce. Jego średnia punktów z całej ligi na poziomie 5.27 stawiała go bardzo blisko dwójki zwycięzców. Ostatecznie zajął 4 lokatę. Gratulacje, każdy wynik ze średnią powyżej 5.00 naprawdę budzi moje ogromne uznanie. Sam zdołałem uzyskać średnią 4.71, co wystarczyło zaledwie na 7 lokatę.

Piąte miejsce zajął Mex ze średnią punktów 4.88

Dziękuję za wspólną zabawę wszystkim uczestnikom. Na razie nie zapadła jeszcze decyzja czy będzie ona kontynuowana na wiosnę i czy jej formuła nie ulegnie pewnym modyfikacjom. Docierały do mnie sygnały, że fajnie by było nagradzać najlepszych typerów w danym miesiącu, co dało by szansę nowym użytkownikom na włączenie się do zabawy praktycznie w dowolnym momencie rundy. Wiele zależy od tego czy uda się pozyskać kolejnych sponsorów, którzy by sfinansowali nagrody miesiąca. Myślę, że warto byłoby też dodatkowo premiować trafienie wyniku co do oczka dodatkowymi powiedzmy pięcioma punktami. To by dawało szansę nadrobienia większej ilości punktów w danej kolejce. Teraz mamy przerwę zimową i sporo czasu, żeby wszystko na spokojnie rozważyć.

Z laureatami jesiennego typera skontaktuję się w celu ustalenia szczegółów dotyczących
odbioru nagród.

Osobiście bardzo się cieszę, że system od technicznej strony się sprawdził. Naliczanie punktów następowało jak szybko to było możliwe, czasami kilka minut po gwizdku sędzięgo. Ostatnie tygodnie spędziłem za granicą więc były trochę większe poślizgi w rozliczeniu wyników.

Nasza zabawa była oczywiście tylko tłem do zmagań piłkarzy o najwyższą stawkę, czyli mistrzostwo V ligi. Z tej walki beniaminek wyszedł fantastycznie wygrywając 12 z 14 spotkań. W najbliższych dniach czeka nas wybór zawodnika miesiąca, a później wybór najlepszego zawodnika całej rundy. Będzie się działo.

czwartek, 15 listopada 2018

Zawisza będzie mistrzem jesieni. Powtórzmy Tucholę.

W sobotę Zawisza spotkaniem w Więcborku (godz 13:00) kończy bardzo udaną rundę jesienną. Jako beniaminek V ligi niebiesko-czarni jesień zakończą na pozycji lidera. 4 punkty przewagi w tabeli nad Mustangiem Ostaszewo przed ostatnią kolejką dają taką gwarancję.

Zawisza bez wątpienia jest faworytem sobotniego spotkania i każdy inny wynik niż wygrana gości byłby sensacją. Zawisza jesienią wygrał aż 11 z 13 spotkań, jednak bardzo dobra postawa rywali z Pruszcza i Ostaszewa powoduje, że ciągle przewaga nad 3 miejscem (awansują 2 zespoły) jest niewielka. Start będzie musiał powtórzyć spotkanie z Promieniem Kowalewo, za które pierwotnie otrzymał walkowera. Zaległe spotkanie odbędzie się 24 listopada. I wtedy dowiemy się z jaką przewagą nad trzecim zespołem Zawisza zakończy jesień. Po tej aktualizacji tabela wygląda następująco:

W sobotę poznamy także zwycięzcę typera. Walka toczy się do ostatniej kolejki, a pierwszą dwójkę dzielą tylko 2 punkty. Mario wyprzedza nieznacznie Don Lipone, który prowadził przez ponad 2 miesiące w klasyfikacji generalnej:

Liga typera Zawiszy - pierwsza dziesiątka klasyfikacji przed ostatnią kolejką.

Walka o nagrody toczy się do trzeciego miejsca i wszystko na to wskazuje, że nie odpuści go chrisacid, chociaż przy 10 spotkaniach do zdobycia jest teoretycznie aż 100 punktów.
Greg ze średnią punktów 5.19 byłby na 3 pozycji gdyby nie odpuścił typowania kilku spotkań. Typera zakończy sobotnie spotkanie Chrobrego Głogów z GKS Tychy i wieczorem powinniśmy już znać zwycięzców pierwszej edycji typera.

Zawisza grał w Więcborku ligowe spotkanie w V lidze w sezonie 2002-2003 i wygrał je 0:1. W obecnych rozgrywkach Grom spisuje się na pewno poniżej oczekiwań swoich kibiców, ale na spotkanie z Zawiszą na pewno się zmobilizuje.

Przed nami kilka miesięcy ligowej przerwy, więc warto wykorzystać ostatnią okazję, żeby nacieszyć się widokiem Zawiszy walczącego o ligowe punkty. Kibice organizują wyjazd pod roboczym hasłem: